REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

NIEPOKALANÓW, 06.12.2020 r.

 

Drodzy Małżonkowie, Szanowni Księża,

W tym roku z racji ograniczeń pandemicznych RDW Ruchu Światło-Życie rejonu grodzisko-pruszkowskiego odbędzie się w okrojonej formie – adekwatnej do obowiązujących przepisów. Nie rezygnujemy z wydarzenia, które ma podkreślać wspólnotowy charakter naszego Ruchu, w którym spotykają się: dzieci, młodzież, dorośli formujący się indywidualnie oraz rodziny DK! To ważne, aby nie tracić łączności w jednym duchu i charyzmacie.

Cieszymy się, że zgodnie z Kalendarzem Ruchu, przesłanym Wam we wrześniu, już 6 grudnia będziemy mogli razem przeżywać Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty. Dlatego też ostatecznie potwierdzamy, zapraszamy i informujemy Was, że:

1. Spotykamy się 06.12 w Bazylice w Niepokalanowie i tylko tam będzie miało miejsce nasze spotkanie.

2. Zgodnie z aktualnymi przepisami może tam przebywać do 100 osób. Chcielibyśmy, aby - dla podkreślenia naszej jedności - oprócz przedstawicieli dzieci, młodzieży i członków indywidualnej formacji dorosłych, przyjechało także choćby jedno małżeństwo z kręgów DK spotykających się w poszczególnych parafiach. Tego dnia przyjmiemy 3 nowe kręgi do wspólnoty DK – dajmy wyraz temu, że jest to dla nas ważne wydarzenie.

3. Prosimy o przyjazd na godz.14.10 tak, abyśmy mogli RDW zacząć zgodnie z planem podanym poniżej.

4. Pamiętajmy o bezwzględnym przestrzeganiu zasad obowiązujących w reżimie sanitarnym na całym terenie sanktuarium – zasłonięciu ust i nosa, zachowaniu odpowiedniego dystansu oraz przekazywaniu znaku pokoju w trakcie liturgii poprzez skinienie głową (osobom innym niż rodzina).

5. Wszystkich, którzy tego dnia nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu na żywo, zachęcamy do duchowej łączności ze Wspólnotą poprzez transmisję na kanale YouTube Niepokalanów-TV (https://niepokalanow.pl/sanktuarium/msze-swiete-i-nabozenstwa/modlitwa-transmisja-na-zywo).

 

Plan RDW 06.12.2020 r. Niepokalanów (godz. 14.20-15.45)

14.20 – początek transmisji: zawiązanie wspólnoty.

14.30 ­- uroczysta Eucharystia z konferencją w ramach homilii, którą wygłosi moderator Rejonu Pruszków DK  ks. Jerzy Chmielewski.

W czasie Mszy świętej, przed błogosławieństwem, nastąpi uroczyste przyjęcie do Wspólnoty DK 3 nowych kręgów.

ok.15.45 – zakończenie RDW.

Tego dnia nie będzie wspólnego Namiotu Spotkania, dzielenia w grupach ani agapy. Zachęcamy do przeżycia agapy w małżeństwach i gronie rodzinnym jako dopełnienie RDW.

Zapewniamy Was o modlitwie i sami również o nią prosimy.

 

Aneta i Przemysław Wojewódzcy (Para Rejonowa Pruszków)

Katarzyna i Daniel Klonowscy (Para Rejonowa Grodzisk)

wraz z Księżmi-moderatorami.

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności