Świadectwo, ORAR I Rościnno, 19-24.02.2017, ks. moderator Tomasz Moch, para prowadząca Joanna i Leszek Wiwałowie

W Domowym Kościele jesteśmy od 2010 roku. W tym roku formacyjnym zostało nam rekomendowane przez parę rejonową uczestnictwo w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin. Zachęceni przez małżeństwo z naszego kręgu, które zapisało się na ORAR I do Rościnna w czasie ferii zimowych i my się zapisaliśmy.

Maciek:

Przeżycie i doświadczenie rekolekcji, przybliżających szczególnie charyzmat naszego ruchu, dodało mi wiary, że Pan nas prowadzi, że jest mocą i tarczą, że mam zaufać. Ciągle do mnie dociera, że zobowiązania (charyzmaty) są jednocześnie niezwykłym darem i łaską, choć tak często trudno mi w nich wytrwać. Byliśmy z czwórką dzieci (dwójka była w diakonii wychowawczej) i widziałem, że dla nich to też był dobry czas, pełen radości.

Szczególnie przemawiają do mnie słowa Jezusa wypowiedziane do św. Piotra podczas Ostatniej Wieczerzy: Tego co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział. Panie prowadź!

Iga:

Ważnym odkryciem tych rekolekcji było przybliżenie mi osoby założyciela Ruchu Światło–Życie, ks. Franciszka Blachnickiego. Uświadomiłam sobie, że był to prorok naszych czasów, jego życie w Duchu Świętym ukazało mi ogromną, nieprzypadkową wartość Domowego Kościoła. Zapragnęłam poznać bliżej jego życiorys, aby móc bardziej docenić i żyć charyzmatem naszego ruchu.

Ogromne wrażenie zrobiły na mnie świadectwa osób będących członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz sposób przekazania idei KWC przez organizatorów rekolekcji i księdza moderatora. Dotychczas byłam kandydatem KWC. Po tych rekolekcjach zrozumiałam, że KWC jest łaską przystąpienia do wojska Gedeona, że nie mocą ludzką, lecz mocą Ducha Świętego nasze społeczeństwo może powstawać z uzależnień. Potrzeba tylko naszego „tak” otoczonego modlitwą.
Podczas rekolekcji przystąpiliśmy z mężem do KWC jako członkowie.

Bądź uwielbiony Boże we wspomnieniu tych rekolekcji.

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności