• Materiały do roku formacyjnego 2017/18:

    SŁUGA NIEPOKALANEJ 


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

film wywyzszonyDrodzy Animatorzy,

podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Animatorów i Odpowiedzialnych na Siekierkach w marcu informowaliśmy Was o tym, że wraz z najbliższym numerem Listu DK 129, zostaną przekazane Wam do wykorzystania płyty z filmem. Przypominamy, że będzie to po jednej płycie na krąg.

Poniżej zamieszczamy kilka słów od pary krajowej, Beaty i Tomasza Strużanowskich, którzy informują nas wszystkich o możliwościach wykorzystania tego filmu.

Płytki z filmem Wywyższony i List 129 już znajdują się w naszych rękach, niebawem przekażemy je Waszym parom rejonowym, które niezwłocznie rozdystrybuują te materiały do Was.

w jedności Ducha Świętego

Beata i Jarosław Bernatowicz

 

******************************************

List 129Kochani!
 
Krąg centralny DK podjął decyzję, że podczas majowego spotkania w kręgu w ramach Nowenny DK „Kościół naszym domem", zatytułowanego  KOŚCIÓŁ POWSZECHNY - JAKA JEST NASZA ODPOWIEDŹ NA OGŁOSZONY PRZEZ BENEDYKTA XVI ROK WIARY? będzie można wykorzystać jeden z filmów z serii "Boże rozwiązania" pt. Wywyższony. Film został nakręcony na podstawie fragmentu ewangelii - J 3,1-17.

W marcu trafi do Waszych rąk „List DK” 129 z konspektem majowego spotkania (konspekt IX), w którym znajdzie się opis jak skorzystać z płyty. Konspekt będzie również zawierał wariant "bez płyty", bo zdajemy sobie sprawę z tego, że w niektórych kręgach może nie być technicznych możliwości jej wykorzystania lub po prostu dany krąg nie będzie chciał z niej skorzystać.

Oto cytat z tego konspektu:

Razem z „Listem” 129 do rąk animatorów kręgów w Waszych diecezjach trafiły płyty – po jednej płycie do każdego kręgu (płyta jest przeznaczona do wspólnego wykorzystania przez małżeństwa z kręgu i jest ona bezpłatna).

Po majowym spotkaniu w kręgu płyty można wielokrotnie wykorzystywać jako narzędzie ewangelizacyjne – wskazówki będą się znajdować w opisie: wykorzystanie płyty po spotkaniu.

Film pt. „Wywyższony” czerpie inspirację z tego samego wydarzenia, co przyszłoroczny temat roku w Ruchu: „Narodzić się na nowo”: z rozmowy Jezusa z Nikodemem. Mamy nadzieję, że będzie nam w Domowym Kościele dobrze służył jako narzędzie ewangelizacyjne przez kolejne lata.
 
Zachęcamy do owocnego korzystania z płyty - niech Pan Bóg działa i poprzez ten "kanał"... Niech Duch wieje, którędy chce!
 
Serdecznie pozdrawiamy


W imieniu kręgu centralnego DK


Beata i Tomek Strużanowscy
para krajowa DK