• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>
znak roku 2018
Drogie Małżeństwa oraz Księża opiekunowie kręgów Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej,

rozpoczął się kolejny rok formacyjny 2018/2019 o haśle: „Młodzi w Kościele”. Para krajowa - Katarzyna i Paweł Maciejewscy - podczas Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie zwróciła szczególną uwagę na trzy zagadnienia związane z tym tematem, nad którymi warto abyśmy się pochylili:

- jak wprowadzać dzieci do życia wiarą i podprowadzać je do grup formacyjnych?
- jak wspomóc powstawanie grup Oazy Dzieci Bożych?
- jak zachęcać młodzież, by po formacji młodzieżowej, zawierając związek małżeński, pragnęła włączyć się w formację Domowego Kościoła?


List kręgu Centralnego

W tym roku w Listach do Wspólnot Rodzinnych zostaliśmy zaproszeni do wspólnej wędrówki do świętości drogą ośmiu błogosławieństw. Bardzo prosimy, aby na pierwszym lub kolejnym spotkaniu kręgu omówić List Kręgu Centralnego 2018/19 „Świętość w codzienności”, który wskazuje na konkretne cechy, postawy, zachowania charakteryzujące świętego, jego życie codzienne. Są to elementy, nad którymi możemy pracować przez cały ten rok i dłużej.

Listu Kręgu Centralnego do pobrania ==>


Rekolekcje śródroczne

Małżeństwa rozpoczynające formację w Domowym Kościele zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne. Zaproszenie na nie kierujemy w pierwszej kolejności do kręgów pilotowanych i małżeństw (także spoza DK), które nie przeżyły tego rodzaju rekolekcji, aby doświadczenie Bożej miłości przeżywane we wspólnocie przyniosło umocnienie wiary i pragnienie podążania za Jezusem. Rekolekcje Ewangelizacyjne organizowane przez naszą archidiecezję są planowane w ośmiu weekendowych turach zwykle w okolicach Warszawy.
Już teraz można zapisać się na pierwsze tego typu rekolekcje, które odbędą się w terminie 19-21 października w Sulejówku.

W ciągu roku planujemy także przeprowadzenie kilkudniowych Oaz Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin – ORAR I i ORAR II.
O otwarciu zapisów na rekolekcje będziemy informować w kolejnych artykułach.
Wykaz poszczególnych tur rekolekcyjnych można znaleźć w zakładce Rekolekcje > Rekolekcje Śródroczne ==>>


Kalendarz pracy

Na stronie zamieściliśmy także plan pracy rocznej DK AW. Bardzo prosimy by podczas planowania pracy w kręgach nie kolidowała ona z kalendarzem diecezjalnym. Nie ustalajmy terminu spotkania kręgu kiedy jest Dzień Wspólnoty lub inne ważne wydarzenia diecezjalne.
Osoby korzystające z kalendarza w telefonie lub komputerze mogą zsynchronizować swój kalendarz z kalendarzem diecezjalnym.
Link do kalendarza ==>> 

 

Strona DK AW

Jak co roku, zapraszamy wszystkich do korzystania ze strony internetowej Domowego Kościoła AW. Prosimy małżeństwa, które rozpoczynają swoją formację w DK (lub które jeszcze tego nie dokonały), o założenie konta i subskrypcji artykułów zamieszczanych na stronie DK AW, aby móc poprzez newsletter otrzymywać na wskazany adres mailowy powiadomienia o wydarzeniach ważnych dla warszawskiego DK. Warto taką subskrypcję założyć także dla księży opiekunów kręgów.

 

Oddajemy wszystkie małżeństwa i rodziny DK AW oraz księży opiekunów duchowych kręgów w opiekę Maryi, Niepokalanej Matce Kościoła i polecamy je wstawiennictwu Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, prosząc Boga o potrzebne łaski na nowy rok formacyjny.

Kasia i Marcin Piaseccy                 ks. Andrzej Pawlak
        para diecezjalna DK AW         moderator diecezjalny DK AW

Jesteś tu: