saint joseph 4193226 1280Co roku w maju Domowy Kościół pielgrzymował do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W zeszłym roku z powodu pandemii pielgrzymka centralna została odwołana i przeżywaliśmy to wydarzenie w rodzinach. W tym roku obchodów centralnych również nie będzie, ale chcielibyśmy choć w dużo mniejszym wymiarze zaprosić na wydarzenie diecezjalne. 15.05.2021 w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie o godz. 16.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej zostanie odczytany Akt zawierzenia św. Józefowi. Niestety limity w kościołach nadal obowiązują. W parafii ks. Marcina Łuczaka w Konstancinie jest to 30 osób. Rozumiemy, że jest to bardzo niski limit, ale chcieliśmy utrzymać choćby symboliczną formę pielgrzymki, stąd parafia poza granicami Warszawy. Prosimy o zapisywanie się poprzez formularz Google do uczestniczenia w samym kościele oraz do posług.

Teren wokół jest obszerny i nagłośniony, toteż zapraszamy pozostałych chętnych do uczestnictwa na zewnątrz kościoła (mamy nadzieję, że maj już będzie mniej kapryśny pogodowo). Dodatkowo planujemy transmisję.
 
 
 
Jako przygotowanie do pielgrzymki proponujemy 7-dniową modlitwę litanią do św. Józefa oraz rozważanie kolejnych 7 rozdziałów listu apostolskiego PATRIS CORDE papieża Franciszka na temat postaci św. Józefa.

           Anna i Piotr Zadrożni                                                                       ks. Paweł Witkowski
         para diecezjalna DK AW                                                               moderator diecezjalny DK AW
 
 
Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności