Droga wspólnoto diecezjalna!

Jesteśmy wdzięczni Bogu za łaski, których udzielił nam i naszej rodzinie poprzez posługę pary diecezjalnej. Dziękujemy, że mogliśmy Wam służyć chociaż przez krótki czas.

Adwent przypomina nam, że czas jest krótki. Każdemu z nas Pan Jezus wyznacza zadanie: po pierwsze czynić uczniów ze wszystkich narodów, nie ustawać w realizacji zobowiązań, w dawaniu świadectwa, w pracy nad sobą, nie ustawać w niesieniu miłości i nadziei tym pośród których żyjemy. Nie wiemy jak dużo czasu dostajemy na wykonanie tego zadania – śpieszmy się, starajmy się, trudźmy się, angażujmy wszystkie siły w dążeniu do świętości.

Papież Benedykt XVI powiedział na rozpoczęcie Adwentu, że ”współczesny świat potrzebuje przede wszystkim nadziei, ta zaś znajduje się tylko w Chrystusie, który, jak czytamy w Liście do Hebrajczyków, jest "ten sam wczoraj i dziś, ten sam także na wieki" (Hbr 13, 8).

W niedzielę na Rejonowych Dniach Wspólnoty będziemy się zastanawiać: kto dla nas jest źródłem nadziei? w jaki sposób głosimy Ewangelię nadziei? Będziemy umacniać się wzajemnie świadectwem o przezwyciężaniu beznadziei oraz niesieniu nadziei innym!  

Życzymy wszystkim małżonkom DKAW ożywienia w sobie NADZIEI, która nie może zawieść, „ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz,5,5). 

Do zobaczenia na Dniach Wspólnoty oraz na Spotkaniu Opłatkowym,

Elżbieta i Mirosław Wrotek

ustępująca para diecezjalna

  • Ogłoszenia:
      1. Napisaliśmy List do Kapłanów - doradców duchowych kręgów DK z zaproszeniem na Spotkanie Opłatkowe. Na RDW otrzymacie ten List od pary rejonowej. Prosimy przekażcie list Kapłanowi, który opiekuje się Waszym kręgiem i serdecznie zaproście na Spotkanie Opłatkowe.
      2. Przypominamy o fantach, które należy przekazywać parom rejonowym. Fanty wezmą udział w Loterii podczas styczniowego Balu DK. Dochód z loterii zasili fundusz rekolekcyjny.
      3. W Święto Świętej Rodziny 27.12.2009 o godz. 14:00 spotykamy się na Siekierkach w Sanktuarium MB Opiekunki Młodzieży na dorocznym Spotkaniu Opłatkowym DKAW. Serdecznie zapraszamy kręgi do przygotowania kolęd, krótkich scenek o Bożym Narodzeniu, które zaśpiewamy i przedstawimy podczas spotkania. Zachęcamy do zaangażowanego i twórczego włączenia się w Spotkanie Opłatkowe. Koniecznie przynieśmy coś słodkiego i smacznego na agapę. Podczas Eucharystii będzie możliwość włączenia się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zapraszamy. Program=>>
Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności