Kochane Małżeństwa, Drodzy Kapłani!

Domowy Kościół Zapraszamy na     Ruch Świało-Życie

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Rejonu Mokotów i Ursynów, który odbędzie się

niedzielę 16 października 2022 r.

w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy Al. K.E.N. 101 (dolny kościół).

Plan dnia:

foska_złota_wys15.jpg 14.00 – zawiązanie Wspólnoty (dolny kościół, wejście z lewej strony, poprowadzą Was drogowskazy),

foska_złota_wys15.jpg 14.20 Katecheza z cyklu roku formacyjnego – Życie w świetle”,

foska_złota_wys15.jpg 14.50 – namiot spotkania Mt 5, 14-16,

foska_złota_wys15.jpg 15.10 – przygotowanie do Eucharystii,

foska_złota_wys15.jpg 15.30  Eucharystia z włączeniem 2 kręgów do Wspólnoty DK Rejonu Ursynów,

foska_złota_wys15.jpg Agapa, gry i zabawy integracyjne.

Zapraszamy dzieci (od 3 lat) do Diakonii wychowawczej, która zorganizuje zabawy od 14.00 do rozpoczęcia Eucharystii.Osoby odpowiedzialne: Gabriela i Ewa.

W trakcie Mszy św., po Komunii, nastąpi obrzęd przyjęcia kręgów do Domowego Kościoła po zakończeniu pilotażu.

Zastanówmy się, co każdy z nas może dać Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, a szczególnie Wspólnocie Rejonowej. Liczymy na Waszą obecność oraz zaangażowanie na RDW.

W sprawie służby liturgicznej (w i poza prezbiterium), prosimy o kontakt z Janem Olsztyńskim: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W sprawie oprawy muzycznej, prosimy o kontakt z Jakubem Flagą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odnośnie Agapy, prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosimy o przyniesienie czegoś smacznego na Agapę, będziemy wdzięczni, jeśli każdy krąg przygotuje sałatkę oraz ciasto lub jakąś zdrową przekąskę. Zostanie zapewniona woda, soki, kawa i herbata, owoce. Nie zabraknie również czegoś pożywnego. (Jeżeli ktoś ma pomysł i chęć przygotowania czegoś na ciepło, to prosimy o kontakt.)


Do zobaczenia, z
 Panem Bogiem, 

Moderator Rejonu Mokotów i Ursynów

ks. Rafał Dawidowicz

Życie w Świetle

Agnieszka i Maciej Gajewscy                                        Dorota i Witold Kalatowie

para rejonowa Rejonu Mokotów                                   para rejonowa Rejonu Ursynów

 

 

 

 

 

 

GajewscyRadośnie ogłaszamy, że rejon Mokotów dokonał wyboru nowej pary rejonowej.
Wybory odbyły się wieczorem 23 czerwca 2020 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia na Stegnach. Przygotowała nas do nich Msza Święta celebrowana przez proboszcza księży Marianów księdza Marka Otolskiego, który juz na wstępie zwrócił nam uwagę na fakt, że wybory zapewne nieprzypadkowo odbywają się w wigilię święta Narodzenia św. Jana Chrzciciela...
Oby słowa z pierwszego czytania, skierowane do proroka Jeremiasza: „Pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę” były myślą przewodnią posługi naszej nowej pary rejonowej. Aby wzorem św. Jana Chrzciciela "szli przed Nim w duchu i mocy, (...) by przygotować Panu lud doskonały”.
Na wybory stawiły się pary animatorskie w wymaganej większości, za co im szczerze dziękujemy, dzięki czemu glosowanie mogło się ważnie odbyć.
Dwie pary wyraziły gotowość podjęcia się trzyletniej służby naszej mokotowskiej wspólnocie:

  • Agnieszka i Maciej Gajewscy z kręgu przy parafii mariańskiej oraz
  • Katarzyna i Bartłomiej Zarzeccy z parafii św. Michała Archanioła, para łącznikowa odpowiedzialna za podrejon Mokotów Górny.

Wybory przeprowadziła para diecezjalna Anna i Piotr Zadrożni.
Wybór animatorów padł na Agnieszkę i Macieja Gajewskich i to oni od września br. przejmą odpowiedzialność za kręgi Mokotowa i Wilanowa.
Nowej parze rejonowej z całego serca gratulujemy i życzymy odwagi, małżeńskiej jedności, otwarcia na Boże prowadzenie, pokory, cierpliwości oraz ludzkiej życzliwości i wsparcia w zadaniach, które przed nimi Pan Bóg postawi.

Agnieszka i Bartosz Zawiszowie

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności