HolyFamily2

 

„Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się, Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie.”

Przed nami kolejne Boże Narodzenie. Jest to czas zatrzymania biegu codziennych zdarzeń. Szansa, by dostrzec siebie i innych, zwłaszcza tych najbliższych, których tak łatwo przestać zauważać, gdy są stale obok. Wreszcie okazja by zrobić w życiu trochę miejsca dla Tego najbliższego, dla Chrystusa. By zaprosić Go w nasze duchowe ubóstwo, chłód naszych serc, bałagan naszych ciał i umysłów. Dać Mu choć trochę przestrzeni w sprawach zawodowych, w życiu osobistym, w naszym zagubieniu wśród spraw najważniejszych dla dziś i jakże nieistotnych wobec Wieczności. Jest to czas, by przybliżyć się do Niego, podejść bardzo, bardzo blisko, przytulić, wziąć na ramiona to Małe Dzieciątko, Boga, którego można unieść jedną ręką.

„Nie było miejsca, choć szedłeś
ogień miłości zapalić
i przez swą mękę najdroższą
świat od zagłady ocalić.”

W lichej stajence wypełnionej zapachem siana i ciepłym oddechem zwierząt staje się cud. Słowo Boże wciela się w ludzką postać. Ten, który przychodzi odbić nas śmierci, zadać ostateczny cios grzechom, przynieść zbawienie światu, leży teraz cichy i bezbronny.


Niech to Boże Narodzenie będzie dla Was czasem gorącego zachwytu nad Bożą delikatnością i czułością z jaką wyraża swoją miłość do nas, ludzi. Niech będzie to czas dziękczynienia i uwielbienia Tego, którego miłość przekracza ludzkie wyobrażenie. Naszego Pana Jezusa Chrystusa, który stał się najmniejszym, by nas wywyższyć.

 

     Katarzyna i Marcin Piaseccy                                                                    ks. Andrzej Pawlak
             para diecezjalna DK AW                                                               moderator diecezjalny DK AW

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności