Nietrzebki1

W dniach 23-29.08.2021 do ośrodka rekolekcyjnego w Pratulinie nad Bugiem zjechało 16 małżeństw z Domowego Kościoła archidiecezji warszawskiej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Szerszenia, aby przeżywać Oazę Rekolekcyjną Animatorów Rodzin II stopnia.

Słuchając konferencji, świadectw i biorąc udział w spotkaniach małych grup mieliśmy szansę poznawać kwestie związane z powołaniem, posługą i sposobami pracy pary animatorskiej w DK, a także dzielić się sposobami radzenia sobie w różnych sytuacjach związanych z posługą. Trwaliśmy na modlitwie poczynając od porannego namiotu spotkania, poprzez włączenie się w modlitwę Kościoła w czasie Jutrzni, czy Nieszporów, aż wreszcie powierzając Zmartwychwstałemu nasze rodziny w czasie wieczornej modlitwy małżonków. Południowa Eucharystia była naszym szczytem i źródłem każdego dnia. Popołudnia wykorzystywaliśmy do nawiedzania pobliskich sanktuariów, w tym sanktuarium bł. męczenników: Wincentego Lewoniuka i towarzyszy w Pratulinie. Dzięki opowieści księdza kustosza mieliśmy szansę dostrzec wielką wiarę ludu podlaskiego, który gotów był nawet do ofiary życia w imię jedności Kościoła. Radośnie budowaliśmy naszą wspólnotę rekolekcyjną podczas pogodnych wieczorów, czy dzielenia się swoimi doświadczeniami codziennej posługi animatora. W czasie spotkań formacyjnych małżeństw, nasze dzieci spędzały z radością czas pod opieką diakonii wychowawczej. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wracały do swoich rodziców po różnych aktywnościach z szerokimi uśmiechami na twarzach.

Kilka dni rekolekcji wypełnione treściami i przeżyciami minęło bardzo szybko. Wracaliśmy zatem do domów z niedosytem, ale i z gotowością do lepszego pełnienia posługi pary animatorskiej we własnej rodzinie, kręgu czy też gdziekolwiek indziej zostaniemy posłani.

Chwała Panu!

Anna i Marcin Nietrzebkowie
para prowadząca

Świadectwo==>>

Nietrzebki3Nietrzebki2

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności