NARODOWY MARSZ ŻYCIA 
14 kwietnia (niedziela; Narodowe Święto Chrztu Polski)
11.00 Msza Święta w Katedrze Św. Jana 
12.30 Wymarsz z Placu Zamkowego 

Ochrona życia była od początku jednym z podstawowych nurtów posługi w Ruchu Światło-Życie.
Diakonia Życia, jako jedna z pierwszych zorganizowanych grup w naszym kraju, wyświetlała film "Niemy krzyk", pokazując go między innymi na Oazach. 
Działo się to w czasach, kiedy większość naszego narodu traktowała zabijanie dzieci jako rzecz zwykłą i normalną (powszechnie używano eufemizmu "zabieg").
W Kaliszu - miejscu naszych corocznych pielgrzymek - św. Jan Paweł II wołał:
"Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości!"

Również obecnie w naszej archidiecezji działa prężnie Diakonia Życia, która jednoczy obie gałęzie Ruchu i organizuje choćby zbiórki "Pieluszka dla Maluszka" na DDW.
W ostatnich kilkudziesięciu latach udało się nam niezwykle dużo osiągnąć w kwestii zmiany świadomości społecznej oraz ochrony życia najbardziej bezbronnych i niewinnych. Nie pozwólmy sobie tego odebrać. 
Licznie weźmy udział w marszu, do czego zachęcają polscy biskupi. Niech nie zabraknie na nim emblematów Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła. 

Narodowy Marsz Życia

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności