DDW

„Daj mi swego Ducha, napełnij mnie
Twoją łaską, Panie. Amen!
W Twej miłości, Chryste, dojrzewać chcę,
Tobie chwałę oddać i cześć”.


W niedzielę 21 czerwca 2020 r., w rytmie piosenki oazowej roku 2020 rozpoczęliśmy w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przedwakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło–Życie oraz Diecezjalną Oazę Matkę. Przyzywaliśmy obecności Ducha Świętego, aby czynił z nas Wspólnotę i uzdalniał do głoszenia Ewangelii. Witaliśmy się pozdrowieniami charakterystycznymi dla siedmiu kontynentów świata, które odpowiadały poszczególnym rejonom naszego Ruchu.

Mszy św., przewodniczył ks. Marcin Loretz, a współkoncelebrowali księża: Paweł Witkowski (moderator DK) Tomasz Moch i Mariusz Żołądkiewicz. Ksiądz Marcin podkreślił w homilii, że Bóg stale troszczy się o nas i jest ponad wszystkim, także ponad tymi, którzy chcą nam uczynić coś złego. Dlatego musimy mieć właściwą perspektywę patrzenia na nasze życie. Nie możemy patrzeć tylko na poszczególne zdarzenia, ale mieć na uwadze perspektywę całego życia. Tak jak szachista, który rozgrywa partię szachową ma na uwadze ostateczny cel – wygrać partię. Z pozoru nieprzemyślany ruch może sugerować, że partia jest przegrana, ale ostatecznie prowadzić do zwycięstwa. Zwrócił uwagę, że nigdy nie będziemy w stanie dostrzec logiki Bożej w perspektywie całego naszego życia, ponieważ w taki sposób tylko Bóg ją widzi. Mamy się jednak nie bać tych, którzy zabijają ciało. Jako chrześcijanie mamy oceniać rzeczywistość w perspektywie wieczności, a nie doczesności. Podejmować odważne decyzje, choćby świat nas wyśmiał i uznawał je za złe. Jeśli będziemy kierować się w życiu perspektywą i logiką Bożą, nie stracimy niczego w perspektywie Zbawienia. Modliliśmy się o to, abyśmy umieli podejmować decyzje niepopularne i trwać przy Chrystusie w trudnych sytuacjach. Bóg nad nami czuwa i pragnie, abyśmy byli szczęśliwi w jego Królestwie.

Po homilii zaśpiewaliśmy Sekwencję do Ducha Świętego i trwaliśmy na modlitwie w intencji 15 młodych animatorów Ruchu Światło–Życie, którzy przyjęli błogosławieństwo oraz krzyż animatorski, jako znak wiary i odpowiedzialności za Kościół. Kapłan nakładał animatorom krzyż wypowiadając słowa: „Przyjmij ten krzyż, jako znak wiary, a Chrystus niech będzie zawsze Twoim Mistrzem i Panem”. Było to jednocześnie zaproszenie skierowane do nas wszystkich, abyśmy ciągle wzrastali w Chrystusie i byli gotowi do dawania świadectwa.

Na zakończenie Eucharystii moderator diecezjalny wręczył świece diakoniom oaz wakacyjnych. Gratulowaliśmy też ks. Pawłowi Witkowskiemu nominacji na proboszcza parafii św. Mikołaja w Warce.


Dorota i Witold Kalatowie

DDW7DDW8DDW5DDW6DDW1DDW2DDW3DDW4DDW9

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności