Przedłużenie terminu zgłoszeń na Szkołę Animatora

Uwaga! Termin zgłoszeń na SzA zostaje przedłużony do końca września.

Istotna zmian w stosunku do zeszłych lat: Zjazdy weekendowe będą kończyć się ok. godziny 14 w niedzielę.

Zachęcamy do zgłaszania się osoby, które są po drugim stopniu rekolekcji i mają grupę (lub nie) – takie zgłoszenia rozpatrzmy indywidualnie. 

Poniżej wszystkie potrzebne informacje:

Diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii na czele z Moderatorem Diecezjalnym serdecznie zaprasza do udziału w Szkole Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej w cyklu 2018-2020.

Zgłoszenia i wszelkie pytania proszę kierować do Kasi Gwiazdy na adres: witkowska.katarzyna@gmail.com

Istotne informacje dotyczące SzA

O Szkole Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej:

Szkoła Animatora jest pomocą dla animatorów, którzy chcą wzrastać w posłudze, lepiej poznawać charyzmat Ruchu oraz we wspólnocie braci i sióstr uczyć się służby – dla Ruchu, a przez Ruch dla Kościoła. Jednym z istotnych celów SzA jest przygotowanie uczestników do podejmowania odpowiedzialności za dzieło Ruchu Światło-Życie w naszej archidiecezji.

Cykl SzA trwa 2 lata i składa się ze zjazdów weekendowych oraz Diecezjalnych Dni Wspólnoty Animatorów i Diakonii.

Eucharystia, spotkania w grupach, warsztaty, dzielenie się doświadczeniami, spotkania z Żywym Kościołem, rozmowy przy kawie i herbacie oraz modlitwa to stałe elementy spotkań SzA.

Kto może się zgłosić?

 • każdy, kto ukończył formację podstawową Ruchu
 • osoby, które podejmują diakonię deuterokatechumenatu (prowadzą grupę), nawet jeśli nie ukończyły jeszcze formacji podstawowej
 • osoby, które są po drugim stopniu, ale nie prowadzą grupy – zgłoszenia będą rozpatrywane indywidualnie

Więcej o Szkole Animatora w naszej archidiecezji (zdjęcia, przykładowe plany zjazdów) znajdziecie na fanpage’u Facebookowym DFD: https://www.facebook.com/DFDwaw/

Zasady Szkoły Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej (obowiązujące w cyklu 2018-2020)

 1. Szkoła Animatora jest szkołą uczniów Chrystusa, którzy podejmują diakonię na drodze charyzmatu Ruchu Światło–Życie.
 2. Uczestnictwo w Szkole Animatora stanowi ważny element formacji każdego animatora pełniącego posługę w Ruchu Światło-Życie.
 3. W Szkole Animatora może brać udział każdy, kto jest na drodze formacyjnej Ruchu Światło-Życie i pragnie posługiwać na rzecz wspólnot Archidiecezji Warszawskiej zarówno w ciągu roku, jak również w czasie rekolekcji wakacyjnych. Nie ma ograniczeń wiekowych, zapraszamy również osoby będące w kręgach Domowego Kościoła. Zgłoszenia osób, które są na wcześniejszym etapie formacji oraz pełnią posługę deuterokatechumenatu będą rozpatrywane w gronie Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii.
 4. Cykl Szkoły Animatora 2018/2020 składa się z Diecezjalnych Dni Wspólnoty Animatorów i Diakonii oraz zjazdów weekendowych. Zasadniczo w jednym roku formacyjnym są 2 DWAiD oraz 3 zjazdy weekendowe. Szczegółowy plan spotkań SzA w danym roku zostanie przedstawiony na pierwszym spotkaniu SzA oraz opublikowany na stronie internetowej.
 5. W danym cyklu SzA uczestnicy są podzieleni na małe grupy z animatorem z grona DFD.
 6. Istotnym elementem uczestnictwa w Szkole Animatora są: formacja pomiędzy spotkaniami oraz indywidualne spotkania z animatorem grupy – tzw. weryfikacje.
 7. W ramach przygotowania do poszczególnych spotkań SzA należy przeczytać wyznaczone lektury.
 8. Każda sesja weekendowa SzA rozpoczyna się kolacją w piątek, a kończy w niedzielę ok. godziny 14. Bardzo istotne jest aby uczestniczyć w całej sesji – od początku do końca. Koszt każdej sesji wynosi 80 zł.
 9. Na zjazd weekendowy należy zawsze zabrać ze sobą: Pismo Św., notatnik, długopis, śpiwór, kapcie i odpowiedni strój na liturgię (mężczyźni w miarę możliwości alby).
 10. Na poszczególnych spotkaniach SzA rolę animatora grupy (prowadzenie spotkania, odpowiedzialność za grupę, organizowanie poszczególnych posług grupy, itp.) pełni wyznaczony uczestnik grupy.
 11. Pomocą w czasie trwania Szkoły Animatora oraz pomiędzy poszczególnymi sesjami służą członkowie  Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii na czele z ks. Moderatorem Diecezjalnym.