DDWAiD – relacja z Piaseczna

agapeW minioną sobotę 15 października 2011 w parafii św. Anny w Piasecznie odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii Ruchu Światło-Życie. Tematem przewodnim spotkania było „JEZUS CHRYSTUS ŚWIATŁEM I ŻYCIEM ANIMATORA”.

W spotkaniu tym wzięli udział animatorzy reprezentujący wspólnoty oazowe młodzieży oraz rodzin Domowego Kościoła archidiecezji warszawskiej.

Po zawiązaniu wspólnoty i wspólnym, radosnym wielbieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył moderator Ruchu Światło-Życie ksiądz Paweł Witkowski.

Po zakończeniu Mszy Św., już w domu parafialnym, odbyły się zajęcia warsztatowe w grupach. W czasie spotkania animatorów rodzin DK swoje słowo nt. podstawowych filarów Ruchu Światło-Życie oraz ich komplementarności skierował ks. Andrzej Pawlak, moderator diecezjalny DK. Z jego wystąpienia wypływało jasne przesłanie, że życie duchowe oraz jego rozwój nie jest jedynie formą zaliczania kolejnych etapów formacji, ale systematycznej pracy nad sobą na płaszczyźnie Ewangelizacji, Formacji i Diakonii – równolegle.

W dalszej części spotkania wysłuchaliśmy konferencji Beaty i Jarosława Bernatowiczów (para diecezjalna DK AW) poświęconej zagadnieniom związanym z prowadzeniem spotkań w kręgu DK. Przypomnieli oni jak ważna jest świadomość – w jakim celu wspólnie spotykamy się na kręgu oraz jak ważna jest wzajemna troska o siebie nawzajem poprzez punktualność, głębokie i szczere dzielenie się zobowiązaniami oraz życiem i tematem formacyjnym. Temat konferencji oraz jej forma i treść były na tyle ciekawe i nurtujące, że zaowocowały dużą ilością pytań na jej zakończenie.

Po konferencji mieliśmy okazję podzielenia się w grupach. Zebraliśmy się wówczas w gronie animatorów z danego rejonu wraz z parą rejonową by wspólnie dzielić się doświadczeniem rozpoznawania i dostrzegania darów, jakie otrzymują od Boga nasi bliscy i my sami.

Diecezjalny Dzień Wspólnoty zakończył się wspólną modlitwą dziękczynienia. Ubogaceni słowem oraz doświadczeniem modlitwy wspólnotowej czekamy na kolejne spotkanie w takim dużym gronie.

z Bogiem

Ania i Grzegorz Wodeccy
krąg DK Rejon Północny