Dwa słowa od nowej Pary Diecezjalnej

          Szczęść Boże,
 
w dniu wczorajszym (17.01.2010) w czasie Ogólnopolskiego Opłatka Domowego Kościoła na warszawskich Bielanach podjęliśmy posługę pary diecezjalnej w naszej Archidiecezji.
Nasza diecezja obejmuje ponad 600 małżeństw podejmujących formację w kręgach DK, nie sposób więc abyśmy my już dziś znali każdego z Was, a i wielu spośród Was zapewne się z nami nigdy nie zetknęło. Mamy nadzieję, że będziemy się spotykać z Wami zarówno w czasie roku formacyjnego, jak i podczas rekolekcji. Zapewne z częścią z Was będziemy mieli przyjemność spotkać się już w najbliższą sobotę na XV Balu DK.

 Stajemy dziś pełni radości i zapału do nowych zadań, ale i z drżeniem serca, bo podejmujemy odpowiedzialność za cały Domowy Kościół w Archidiecezji Warszawskiej. Ufamy jednak, że Bóg „nie wybiera przygotowanych, ale przygotowuje wybranych” i nam również będzie błogosławił w posłudze i w spotkaniach z Wami.

Pragniemy, aby Boże światło coraz bardziej przenikało i przemieniało nasze i Wasze życie, i aby dar duchowości małżeńskiej wraz z charyzmatem Domowego Kościoła, sprawiał, że będziemy stawać się świętymi małżeństwami i rodzinami.

II czytanie z wczorajszej niedzieli niech będzie mottem dla nas na czas powierzonej nam przez Boga Ojca posługi – 1 Kor 12, 4-11 „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce”.

 

 

w jedności Ducha Św.

 

Beata i Jarosław Bernatowicz