II Warszawskie Warsztaty GOSPEL

Warsztaty Gospelowe to doskonała okazja do wspólnego śpiewu wyjątkowych pieśni, umocnienia wiary wśród chrześcijan różnych wyznań, świadectwa wiary i nabrania megapozytywnej energii w czasie jesiennym.. Same zalety! Polecam – tegoroczne warsztaty już 28-29 listopada na Bemowie:)

 

Gospel w stolicy!

 

Ruszyły zapisy na II Warszawskie Warsztaty Gospel, organizowane przez Fundację Pro Novis. Po zeszłorocznym szaleństwie na koncercie Kirka Frankina i warsztatach z Mietkiem Szcześniakiem również i w tym roku zapraszamy i liczymy na Waszą obecność – szczególnie, jeżeli śpiewacie w chórach, zespołach czy ogniskach artystycznych. Przez dwa dni spełnicie swoje sceniczne marzenia i będziecie mogli wraz z innymi uczestnikami zaśpiewać pod kierunkiem znakomitego i żywiołowego Briana Fentress’a. Podzieleni na sekcje głosów nauczycie się nowych piosenek w języku angielskim i polskim, które potem będziecie mogli śpiewać też w gronie waszych Przyjaciół. Bądźcie zatem koniecznie i zagosplujcie się razem z nami – już po raz drugi – w stolicy!

 

Zapisy i więcej informacji na stronie:

www.warsztatygospel.pl

 

Ode mnie:

 

Muzyka gospel jest fascynująca. Dotarłam do niej szukając angielskich wersji piosenek, które śpiewane są na oazach. Okazuje się że jest ich na prawdę wiele. Podczas internetowych poszukiwań trafiłam na stronę fundacji Pro Novis, która organizuje warsztaty gospelowe i wraz z przyjaciółką z oazy wybrałyśmy się na pierwszy obóz gospelowy w Polsce. Był to niezapomniany tydzień. Nie sposób opisać radości, pozytywnej energii i przeżyć.

 

W zeszłym roku uczestniczyłam w I Warszawskich Warsztatach Gospel organizowanych przez tę samą ekipę. Podobnie jak obóz, choć tylko 2 dni, był to dobry, wzmacniający czas i dawka pozytywnej Bożej energii. Warsztaty to nie tylko śpiew, ale i oczywiście modlitwa, jest też czas na zabawę i zawieranie znajomości. Ten ostatni element jest szczególny, gdyż bardzo często na warsztaty trafiają ludzie poszukujący i zagubieni. Jest więc okazja, aby porozmawiać i opowiedzieć o wspólnocie, oazie. Ponieważ warsztaty to inicjatywa ekumeniczna jest też możliwość doświadczenia wspólnoty chrześcijan w jedności, bez podziałów, gdzie wszyscy modlą się wspólnie. 

Myślę, że więcej słów zachęty nie trzeba. Nasza wspólnota z Piastowa wybiera się na tegoroczne warsztaty w licznym składzie, mamy nadzieję również was spotkać:)

 

Alleluja!

Ula Romaniec

PS. Gospel może śpiewać każdy, nie ma żadnych wymagań! 🙂