RAZEM DLA JEZUSA – Dzień wspólnot dla ewangelizacji Warszawy

W imieniu Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Warszawskiej zapraszamy serdecznie na Dzień wspólnot dla ewangelizacji Warszawy, który rozpocznie modlitewną i ewangelizacyjną nowennę miesięcy przed ŚDM! Poniżej szczegóły.

Miejsce i czas
Niedziela 4 października 2015r., godzina 15.00
Archikatedra św. Jana Chrzciciela w Warszawie

Program spotkania
15:00 – powitanie i wprowadzenie w spotkanie
15:15 – konferencja: ks. dr Robert Skrzypczak
16:00 – Eucharystia z uwielbieniem i modlitwami wstawienniczymi
Po Eucharystii wyjście na Plac Zamkowy – uwielbienie i ewangelizacja.

Cel spotkania
Rozpoczynamy Nowennę – dziewięć miesięcy modlitwy i ewangelizacji – za Warszawę, o przygotowanie duchowe do Światowych Dni Młodzieży. Uroczyste rozpoczęcie Nowenny odbędzie się 4 października w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela.
Zapraszamy na to pierwsze spotkanie wszystkie ruchy religijne, stowarzyszenia, grupy modlitewne i wspólnoty parafialne

Nowenna przed Światowymi Dniami Młodzieży
W czasie poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży chcemy spotykać się każdego miesiąca na wspólnej modlitwie. Wstawiennictwem otoczymy nie tylko te środowiska, które w czasie ŚDM będą miały bezpośredni kontakt z młodzieżą z całego świata, ale także te, które wydarzenie to śledzić będą za pośrednictwem mediów.
Każdego miesiąca będziemy gromadzić się na modlitwie, podążając przy tym drogą ważnych dla Archidiecezji wydarzeń. Pierwszy miesiąc Nowenny będzie czasem modlitwy za wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w ŚDM. Każdy miesiąc będzie miał intencję, którą będziemy podawali na kolejnych dniach wspólnot.

Następne spotkanie

Odbędzie się w Archikatedrze Warszawskiej 3 listopada o godzinie 19.00 i towarzyszyć będzie pożegnaniu symboli Światowych Dni Młodzieży.