Rekolekcje ewangelizacyjne dla doroslych

Nikodem i Jezus na dachu„Każdy z nas nosi w sobie Nikodemowe pytanie: po co żyję na tym świecie, co mi daje moje chrześcijaństwo? Jaki ma sens to, że chodzę do kościoła? W końcu żadnego problemu życiowego mi to nie rozwiązuje. Kiedy przyjdzie trudna sytuacja, konfliktowa, nie znajduję oparcia w swojej wierze. Owszem, to jest piękna tradycja. Nie miałbym odwagi tego odrzucić. To takie czcigodne, zakorzenione w tradycji. Ale właściwie, co mi to daje, czy to nadaje sens mojemu życiu, czy mogę się na tym oprzeć we wszystkich sytuacjach? (…)

Nie wystarczy, że nazywasz się pobożnym katolikiem, że chodzisz do kościoła, że prowadzisz tak zwane porządne życie. To wszystko nie wystarczy, aby wejść do królestwa Bożego. To zresztą i ciebie nie zadowala. Bo czy ostatecznie nie pragniesz tego, żeby być blisko Boga, żeby Bóg był dla ciebie nie jakąś ideą, frazesem, abstrakcją, ale Bogiem żywym, głębokowchodzącym w twoje życie. Chciałbyś rozmawiać z Nim jak przyjaciel z przyjacielem, jak z Kimś, Kto jest <> dla twojego <>, dla którego twoje <> istnieje. Ty chcesz wejść do królestwa Bożego, spotkać miłość niekłamaną, nieobłudną. Chcesz spotkać rzeczywistość, która się nie rozwieje, na której wszystko możesz oprzeć. Pragniesz królestwa Bożego” (ks. Franciszek Blachnicki)

Rekolekcje ewangelizacyjne dla dorosłych 

Ksiadz prowadzacy: ks. Marcin Kaczmarski (diecezja warszawsko-praska)

Termin: 14-18.08.2013.
     zaczynamy 14.08.kolacją, kończymy 18.08 obiadem.

Miejsce
: dom rekolekcyjny diecezji siedleckiej, Nowe Opole k. Siedlec; miejsce miłe, bo w lesie, pokoje dwuosobowe z łazienkami

Dojazd
: pociągiem w stronę Siedlec, stacja Sabinka.
Pociagi z Warszawy Centralnej:
16.33 (Sabinka 17.59)
17.32 (S. 19.00)
18.34 (S. 19.59)

Koszt
: 200 zł

Zgłoszenia i szczegoly
salamucha@kul.pl