Szlachetna paczka

Szlachetna PaczkaRusza kolejna edycja świątecznego projektu „Szlachetna paczka”. Dzięki ofiarności jednych ludzi inni mogą podczas świat cieszyć się z konkretnej, skutecznej i stosownej pomocy.

 

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Również jako wspólnota możemy dołączyć siędo tego projektu. Jak? Wystarczy że razem z osobami ze swojej wspólnoty wybierzemy rodzinę, której chcemy pomóc i zostaniemy darczyńcami:)

Darczyńcą może zostać każdy, kto w okresie od 21 listopada do 10 grudnia wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny. O nich darczyńca dowie się z opisu rodziny, jaki znajdzie w bazie. Następnie, w trakcie finału akcji przygotowaną przez siebie pomoc dostarczy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie. 

http://www.szlachetnapaczka.pl/