Życzenia Moderatora Diecezjalnego i zaproszenie na Niedzielę Chrztu Pańskiego

Moi Drodzy,

Adwent dobiega końca. Zbliżają się wyczekiwane przez nas Święta Narodzenia Pańskiego. Pan jest blisko. Z naszych serc wydobywa się wciąż wołanie Marana Tha – Przyjdź Panie Jezu. Pragnę Wam wszystkim życzyć błogosławionych i obfitych owoców świętowania tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Otwórzcie Wasze serca dla Jezusa, On jest naszym Światłem i Życiem. Proszę przekażcie moje pozdrowienia swoim najbliższym.

Zwieńczeniem Okresu Narodzenia Pańskiego jest Niedziela Chrztu Pańskiego, kiedy wspominamy Chrzest Jezusa i rozpoczęcie Jego publicznej działalności. Jezus zostaje namaszczony Duchem Świętym, aby wypełnił misję zleconą Mu przez Boga Ojca. Chrysus-namaszczony, ale i chrześcijanie christianoi-namaszczeni. Wszyscy jesteśmy namaszczeni Duchem Świętym, aby wypełnić misję zlecona nam przez Ojca. Chrystus Sługa jest dla nas wzorem. Dlatego gromadzimy się na Dniu Wspólnoty z naszym biskupem. Tak dzieje się już od kilkudziesięciu lat. Misja w Kościele zawsze podejmowana jest w jedności z biskupem.

W tym roku przypada również 25 rocznica śmierci ks. Wojciecha Danielskiego. Dla tych, którzy go znali jest on szczególnym wzorem kapłana na wzór Chrystusa Sługi. Ci, którzy go nie znali mogą dziś poznawać go przez jego teksty i modlitwy, które zostawił.

Już dziś zapraszam Was do katedry warszawskiej 9 stycznia 2011 na godzinę 14. Po części ewangelizacyjno-modlitewnej będzie Eucharystia o godzinie 16.00, której przewodniczyć będzie JE ks. Kardynał Kazimierz Nycz arcybiskup warszawski. Dokładny program zostanie podany zaraz po Świętach.

 

Ks. Andrzej Pawlak