OR I Korbielów, 2-16.07.2016 – relacja Barbary i Janusza Puzików

2016 OR1 Korbielw2
W dniach 2-16 lipca br. w Korbielowie u bardzo gościnnych oo. dominikanów odbywały się rekolekcje I stopnia dla małżeństw z naszej diecezji. Moderatorem rekolekcji był ks. Paweł Witkowski-ostoja spokoju, mądrości i radości, parą prowadzącą my, a parami animatorskimi niezawodne małżeństwa z naszego józefosławskiego kręgu: Paulina i Paweł Zalewscy, Jola i Andrzej Kwietniowie oraz Ania i Marcin Śliwy, a także niezastąpione wsparcie z drugiego kręgu z Józefosławia – Ania i Marcin Nietrzepka. Przeżywanie naszych rekolekcji nie byłoby możliwe, gdyby nie wspaniała diakonia wychowawcza pod wodzą Kasi i Przemka Koźlaków. Wspierała ich radosna i oddana młodzież: Justyna, Ada, Marysia, Deima, Natalka i Ola, a także Kacper i Norbert. Ogromną pomocą dla nas wszystkich, małych i dużych, była obecność na rekolekcjach diakona Łukasza Dudy i kleryka Alberta Paszkowskiego, którzy potrafili się z nami dzielić swoją mądrością (uczyli nas jak się modlić), świadectwem życia, radością, swoim czasem, doświadczeniem i poczuciem humoru.

2016 OR1 Korbielw3W czasie rekolekcji mieliśmy bardzo miłe odwiedziny: w piątym dniu z konferencją nt. chrześcijańskiego kierowania płodnością przyjechał Adam Kuźnik z DK diecezji bielsko-żywieckiej, jeden z czołowych naprotechnologów w Polsce. W 9. dniu przyjechali do nas Jadwiga i Jacek Pulikowscy. Dzielili się z nami radością przeżywania małżeństwa od „strony męskiej i żeńskiej”, a w wolnym czasie opowiadali o swoich doświadczeniach z synodu o rodzinie, na którym byli polskimi świeckimi delegatami. Natomiast w dziesiątym dniu zawitał do nas moderator diecezjalny DK AW ks. Andrzej Pawlak – został do dnia pojednania, służył w konfesjonale, a potem pojechał odwiedzić następną oazę.

Razem z 12 innymi małżeństwami przeżywaliśmy ten wspaniały czas rekolekcji, odkrywając na nowo radość życia oddanego Jezusowi Chrystusowi, życia osobistego, małżeńskiego i rodzinnego. Pięknym doświadczeniem dla wszystkich uczestników był Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej w Rajczy, w którym uczestniczyliśmy z oazą rodzin diecezji łódzkiej i trzema oazami młodzieżowymi naszej archidiecezji.

2016 OR1 Korbielw1Mieliśmy ogromną łaskę codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus poruszał nasze serca, dawał odczuwać swoją bliskość, rodził nowe natchnienia i postanowienia. Modlimy się, abyśmy nie zmarnowali tych darów, ale umieli współpracować z Jego łaską.

Za czas tych świętych rekolekcji CHWAŁA NAJWYŻSZEMU!!!

Basia i Janusz Puzikowie
para prowadząca

Świadectwo Barbary Goljat ==>>