ORAR II Derdy, 4-7.03.2010 – świadectwo Kasi i Marka Korczyńskich oraz Izy i Rafała Pytlaków

Wdzięczni Panu
 
Rekolekcje te były dla nas niezwykle radosnym czasem. Obchodziliśmy w tym roku 5-cio lecie zawiązania naszego kręgu. Ponieważ w tych rekolekcjach uczestniczyło 5 z 6 małżeństw naszego kręgu przeżywaliśmy ten czas jako wyraz głębokiej wdzięczności Panu Bogu za to, że nas zaprosił do Domowego Kościoła, za dzieci, którymi nas pobłogosławił, a także za to jak przez ten czas przemieniał nasze serca, umacniał miłość małżeńską, jednoczył nas jako krąg. Chociaż jedno z małżeństw nie mogło uczestniczyć w ORAR-ze ze względu na pobyt dziecka w szpitalu, to jednak ta sytuacja również umacniała nasz krąg, ponieważ trwaliśmy wszyscy na modlitwie za zdrowie Joasi.
 
Para moderatorów zachwyciła nas świadectwem jedności małżeńskiej. Ich prowadzenie konferencji przypominało nam śpiewanie psalmu na chóry. Wierzymy, że taka jedność jest możliwa dzięki chryzmatowi Ruchu Światło-Życie.

Również ks. Henryk był dla nas wzorem człowieka Bożego. Pełny pokory, uśmiechnięty był opiekuńczy także dla dzieci.
 
Chwała Panu za ten błogosławiony czas!
 
Chwała Panu za Domowy Kościół!

                                                             Kasia i Marek Korczyńscy
                                                           krąg przy parafii bł. Władysława z Gielniowa/Ursynów
 
 
 
 
 
Kiedy wybierasz się na rekolekcje drugiego stopnia (oazę rodzin, czy inne rekolekcje) nie oczekujesz już przeżyć i doświadczeń natury bardziej emocjonalnej. Jedziesz po to, bo chcesz spotkać ludzi, którzy żyją duchem Domowego Kościoła, którzy są pewni swoich wyborów, których wiara jest mocno osadzona w Panu Jezusie. Chcesz czerpać od ludzi, którzy żyją charyzmatem, chcesz odkrywać nieznane Ci dotąd prawdy na bazie wspólnych, często kilkuletnich doświadczeń bycia w Ruchu, chcesz też dzielić się swoimi przemyśleniami, refleksjami, bo wiesz, że zostaniesz dobrze zrozumiany.

Tu nie spotkasz ludzi, którzy jeszcze nie są pewni, CZEGO chcą i CZY chcą. Tu wszyscy chcą się dowiedzieć JAK pewne rzeczy osiągnąć.

A jeżeli przez ten gąszcz wiedzy, przeżyć, refleksji poprowadzi Cię małżeństwo, u którego każde słowo, każdy gest jest świadectwem głębokiej wiary i prawdziwej miłości, to znaczy, że trafiłeś tam, gdzie chciałeś.

Ja dobrze trafiłam, zaczerpnęłam ze źródła, a teraz pora na pracę. W małżeństwie, rodzinie, kręgu…, bo animatorem jesteś wszędzie.

Chwała Panu!      

Iza i Rafał Pytlak
krąg przy parafii Zesłania Ducha Św. Stara Iwiczna/Nadwiślański