ORAR IIst w Milanówku – 01-04.05.2008

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin IIst w Milanówku – 01-04.05.2008

W pierwszy długi weekend maja 2008 w Milanówku w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Sług Jezusa odbył się organizowany przez naszą diecezję ORAR II °. Rekolekcje te poprowadzili wspólnie ojciec Honorat Wałczyk CMM oraz Beata i Jarosław Bernatowiczowie. Przyjechało 17 małżeństw z dziećmi, a łącznie było nas 72 osoby z 3 diecezji warszawskiej, lubelskiej i sosnowieckiej.

 

Ojciec Honorat (podczas homilii i konferencji) i para prowadząca (podczas konferencji i pogadanek) przekazali uczestnikom informacje dotyczące zasad funkcjonowania i odpowiedzialności w pełnieniu funkcji animatora. W czasie spotkań kręgów uczestnicy wymieniali jakże różnorodne doświadczenia ze swoich kręgów macierzystych. Stworzyliśmy 4 niewielkie kręgi (po 4 małżeństwa), aby dać tym samym każdemu małżeństwu więcej czasu na wypowiedź. Formowaliśmy się również podczas dialogu małżeńskiego i modlitwy małżeńskiej, a pogodne wieczory były czasem wspólnej, radosnej zabawy.

 

Mimo krótkiego czasu, tylko 3 dni, udało nam się wszystkim stworzyć prawdziwą wspólnotę, co pozwoliło na lepszą służbę sobie i Panu Bogu.

Świadectwo z ORAR-u