Rekolekcje śródroczne 2015/2016 – zaproszenie

RE 2013 14Drogie Małżeństwa Domowego Kościoła AW,

w roku formacyjnym 2015/2016, który będziemy przeżywamy pod szczególnym hasłem „W mocy Ducha Świętego”, pragniemy serdecznie zaprosić Was do udziału w rekolekcjach śródrocznych.

Jak mówi ks. Franciszek Blachnicki w katechezie o roli Ducha Świętego w życiu chrześcijanina: „Aby zrozumieć, na czym polega ta rola, zwróćmy uwagę na sytuację i postawę apostołów przed zesłaniem Ducha Świętego i po nim. Przez trzy lata przebywali codziennie z Jezusem, byli świadkami Jego życia, cudów, które czynił. Mieli najlepszego nauczyciela, jakiego kiedykolwiek miała grupa uczniów, a jednak Ewangelia wielokrotnie stwierdza, że byli uczniami niepojętnymi. (..) W dzień Pięćdziesiątnicy Chrystus zsyła im Ducha Świętego. Apostołowie zostali Nim napełnieni i odtąd ich życie zmieniło się radykalnie. Stali się nieustraszonymi świadkami, idą na cały świat, aby dać świadectwo o Chrystusie i Jego zmartwychwstaniu. Nie boją się, za to swoje świadectwo oddają w ofierze swoje życie.”

Pierwsze zaproszenie – na Rekolekcje Ewangelizacyjne – kierujemy do wszystkich małżeństw DK odczuwających potrzebę ożywienia swej wiary i umocnienia relacji z Panem Jezusem. W szczególny sposób zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach kręgi pilotowane, aby doświadczenie Bożej miłości przeżywane we wspólnocie przyniosło umocnienie wiary i pragnienie podążania za Jezusem. Głęboko wierzymy, że przeżycie rekolekcji ewangelizacyjnych może dać nam doświadczenie nowej Pięćdziesiątnicy i ten nowy powiem Ducha, na który tak bardzo czekamy i za którym tęsknimy.

Rekolekcje ewangelizacyjne organizowane przez naszą archidiecezję odbędą się w ośmiu weekendowych turach w okolicach Warszawy. Informacje dotyczące poszczególnych tur rekolekcyjnych można znaleźć w zakładce Rekolekcje śródroczne ==>>. Zapisy na RE będą prowadzone podobnie jak zapisy na rekolekcje wakacyjne poprzez formularz na stronie DK AW.

Formularz zapisów na RE ==>>

Zanim jednak wypełnicie i wyślecie formularz, prosimy, skontaktujcie się z parą prowadzącą w celu uzyskania niezbędnych informacji dotyczących szczegółów rekolekcyjnych.

Rekolekcje ewangelizacyjne mają charakter otwarty – można ogłaszać je w parafiach i zapraszać na nie małżeństwa, podając mail kontaktowy rekolekcjedkaw@gmail.com.

Pary, które w tym roku pełnią w kręgu posługę animatorów zapraszamy na ORAR II (Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin). ORAR II odbędzie się w Serpelicach w dn. 11-15 listopada 2015, a poprowadzą te rekolekcje ks. Paweł Witkowski oraz Agnieszka i Janusz Grzybowscy. Prosimy, aby również w przypadku ORARu II w pierwszej kolejności skontaktować się z parą prowadzącą, a dopiero w drugim kroku wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy.

Formularz zapisów na ORAR II ==>>

Na czas ferii zimowych (pierwsze dwa tygodnie lutego 2016) zaplanowaliśmy ORAR I i Rekolekcje tematyczne. Konkretne informacje będziemy Wam sukcesywnie przekazywać.

Obejmujemy modlitwą księży moderatorów, pary prowadzące oraz wszystkich animatorów i uczestników tegorocznych rekolekcji śródrocznych i Was również prosimy o modlitwę w ich intencji.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

                                      Monika i Radek Galbarczyk                             ks. Andrzej Pawlak
                                        para diecezjalna DK AW                        moderator diecezjalny DK AW