Relacja z DDWAiD – 15 października 2022

Animatorzy naszej archidiecezji brali wczoraj [15 października 2022] w pierwszym w tym roku formacyjnym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Animatorów i Diakonii.

Po zawiązaniu wspólnoty centralnym punktem dnia była Eucharystia, koncelebrowana przez ks. Pawła Witkowskiego – diecezjalnego moderatora DK oraz ks. Marka Traczyka – diecezjalnego moderatora Ruchu. W homilii przybliżona została tematyka obecnego roku formacyjnego – „Życie w świetle”.

Po Eucharystii i przerwie kawowej animatorzy z części indywidualnej spotkali się z Diakonią Deuterokatechumenatu na prelekcji pomagającej animatorom prowadzić cotygodniowe spotkania formacyjne do poszczególnych stopni. W tym czasie przedstawiciele gałęzi rodzinnej słuchali konferencji ks. Pawła Witkowskiego, który mówił o rozpoczynającym się jubileuszu 50-lecia DK w Polsce jako o czasie łaski.

Druga konferencja, prowadzona przez ks. Franciszka Longchamps de Bérier ukierunkowana była na „używanie rozumu” i dla animatorów formacji indywidualnej była niejako wprowadzeniem do spotkania w małych grupach formacyjnych w temacie „poznawania Pana Boga rozumem”.

W tym czasie Kasia i Piotr Czublunowie wygłosili dla nowych par animatorskich DK konferencję wprowadzającą w posługę a następnie pary animatorskie spotkały się ze swoimi parami rejonowymi. Przewidziany także był czas na osobistą modlitwę i namiot spotkania, wspólne odmówienie nieszporów i integrację przy planszówkach.