Spotkanie dla par pilotujących, 20.02.2016 – relacja

20.02.2016 Piloci 120 lutego 2016 w Starych Babicach odbyło się drugie w tym roku formacyjnym spotkanie dla par pilotujących. Tym razem korzystaliśmy z gościnności parafii Wniebowzięcia NMP.

Spotkanie, dla kilkunastu par pilotujących z naszej diecezji, prowadzili Kasia i Piotr Czublunowie wraz z ks. Jarosławem Stolarczykiem. Dodatkowo w spotkaniu uczestniczył także ks. Andrzej Pawlak oraz Monika Galbarczyk.

Po wspólnej modlitwie i przedstawieniu się uczestników mieliśmy okazję wysłuchać doświadczeń oraz rad pary prowadzącej dotyczącej potencjalnych trudności budowania wspólnoty w ramach kręgu pilotowanego oraz wdrożenia kręgu pilotowanego we wspólnotę Ruchu Światło-Życie, zwłaszcza udział w rekolekcjach. Ogromną wartością, było w tym kontekście, omówienie najczęściej pojawiających się wyzwań na etapie pilotażu, które mogłyby utrudnić realizację tego celu.
W ramach spotkania w grupach mieliśmy szansę wypracować skuteczne metody zachęcania uczestników do udziału w rekolekcjach formacyjnych, zwłaszcza 15 dniowych.

20.02.2016 Piloci 2W czasie przerwy mieliśmy szansę, w “rozmowach kuluarowych” podzielić się wzajemnie naszymi troskami i radościami z pilotowanych kręgów.

Całość domykało podkreślenie, że celem formacji w ramach Ruchu Światło-Życie jest dojrzałość chrześcijańska, która objawia się także poprzez służbę.

Spotkania dla par pilotujących organizowane przez naszą diecezję to doskonały moment, żeby pogłębić wiedzę zdobytą w czasie sesji o pilotowaniu oraz umocnić się świadectwem innych par pilotujących, a także namacalnie poczuć dynamiczny wzrost wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji.

I za ten wzrost i wszystko dobro, którym Bóg błogosławi – chwała Panu!

Agnieszka i Przemek Włodarscy
para pilotująca, rejon Ursus

20.02.2016 Piloci 3

20.02.2016 Piloci 4