Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2021 – relacja

Niedzielne popołudnie 5 września było czasem, w którym mieliśmy szansę dziękować Bogu za dar i owoce tegorocznych, wakacyjnych rekolekcji, za wszystkie osoby, dzięki którym były one możliwe do zorganizowania. Tak jak w zeszłym roku Powakacyjny Dzień Wspólnoty odbył się w Świątyni Opatrzności Bożej.  Zarówno dzieci, młodzież, jak i rodziny rozpoczęły go od spotkań w swoich oazach. Było niezwykle radośnie.  Jedni cieszyli się ze swojej obecności tańcząc, inni śpiewając, a jeszcze inni zasiedli na kocach i przy piknikowych przekąskach wspominali wspólnie razem spędzone chwile na rekolekcjach.

W tym samym czasie Diakonia Życia zbierała na rzecz Fundacji Małych Stópek artykuły do pielęgnacji noworodków. Bóg zapłać wszystkim za przyniesione rzeczy.

Następnie przeszliśmy do kościoła, gdzie przyzywając Ducha Świętego,  podczas Godziny Świadectw podzieliliśmy się tym, co poruszyło nasze serca w czasie oaz lub w czasie wakacji.

Po  krótkim przygotowaniu, rozpoczęła się Eucharystia, na której obecni byli nasi duszpasterze wraz z księdzem diakonem, przewodniczył jej nowy Moderator RŚŻ AW ksiądz Marek Traczyk.

W wygłoszonej homilii ksiądz Moderator porównał chorobę głuchoniemego z Ewangelii, który doświadczał braku więzi i kontaktu z drugim człowiekiem, do tego, co przeżywaliśmy podczas ostatnich 2 lat pandemii. Zauważył, że podstawą dobrej relacji z ludźmi jest żywa relacja z Bogiem. Życzył, by była ona dla nas źródłem siły do budowania więzi z ludźmi, modlitwy, lepszego życia we wspólnocie i w społeczeństwie.

Podczas Powakacyjnego Dnia Wspólnoty odbyło się przekazanie posługi nowej parze rejonowej Domowego Kościoła RŚŻ AW w Rejonie Ursynów: Maria i Piotr Poncyliusz przekazali posługę  Dorocie i Witoldowi Kalatom.

Przed błogosławieństwem ksiądz Marek Traczyk, przedstawicielka młodzieży oraz małżeństwo z DK podziękowali księdzu Marcinowi Lorentzowi za jego posługę jako Moderatora RŚŻ AW, którą pełnił ponad kadencję. Słowa podziękowania popłynęły również do innych osób, które przez wiele lat pełniły rolę odpowiedzialnych różnych diecezjalnych diakonii.

Oprawę muzyczną w czasie całego Dnia Wspólnoty prowadziły osoby, które odpowiedziały na zaproszenie Diakonii Muzycznej, tworząc scholę i małą orkiestrę.

Po mszy świętej można było spotkać się z przedstawicielami różnych diakonii, porozmawiać, dowiedzieć się na czym polega ich posługa, kiedy i gdzie się spotykają.

Chwała Panu za wszystkie osoby, dzięki którym wakacyjne rekolekcje mogły się odbyć!

Ogłoszenia:

DDE (Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji):

Zapraszamy osoby po 1 st. ONŻ na spotkania. Co miesiąc w 4. czwartek miesiąca.
Najbliższe odbędzie się 23.09 o 19.00 w Powsinie w par. św. Elżbiety (ul. Przyczółkowa 29, 02-968 Warszawa)

 

DDL (Diecezjalna Diakonia Liturgiczna):

Zapraszamy wszystkich, którzy w ramach formacji przeżyli już rekolekcje 2 stopnia, zarówno w gałęzi indywidualnej, jak i w DK.
Zapraszamy na spotkania formacyjne oraz do posługi w ramach Diakonii. Czekamy zarówno na Panów, jak i na Panie.
Spotkania Diakonii odbywają się w każdy 3. wtorek miesiąca o godz. 19:00 w parafii św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza. Najbliższe spotkanie już 21 września.
Jednocześnie zwracamy się do Wspólnot – zaproście nas. Odwiedzimy Was, pomodlimy się z razem, opowiemy jak staramy się żyć liturgią, poprowadzimy konferencję czy warsztaty. Kontakt: gamelan@wp.pl

 

DDW (Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia):

Przekazujemy wszystkim zainteresowanym osobom zaproszenie na Ogólnopolską Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się w sobotę 25 września br.

Miejsce i program pielgrzymki: Klasztor Niepokalanów, Paprotnia, ul. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin

9:00 – 10:00 Przyjazd i rejestracja uczestników
10:00 Powitanie uczestników, zawiązanie wspólnoty
10:45 Przygotowanie do Eucharystii
11:00 Eucharystia
12:20 Konferencja o św. Maksymilianie Kolbe
13:00 Słowo księdza moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie
Słowo krajowego moderatora Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
14:00 Posiłek przygotowany przez organizatorów
15:00 Droga Krzyżowa i świadectwa
Po zakończeniu będzie możliwość indywidualnego zwiedzania muzeum i kaplicy O. Maksymiliana Kolbe.
(źródło: https://www.oaza.pl/pielgrzymka-kwc-2021__trashed/)

Zapraszamy do wspólnego dojazdu z Diecezjalną Diakonią Wyzwolenia lub indywidualnie.
Wg rozkładu na dzień dzisiejszy: jedziemy z Dworca Zachodniego, koleją linii R3 relacji Warszawa-Sochaczew, odjazd o godz. 8.52.
Wysiadamy na stacji Teresin-Niepokalanów.
Prosimy o zakupienie biletów na przejazd we własnym zakresie.

Zapraszamy na spotkania Diakonii Wyzwolenia.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu, we wtorki, w parafii św. Jakuba Apostoła przy ul. Grójeckiej 38 (przy Pl. Narutowicza).
Chętnych do udziału w spotkaniach prosimy o kontakt mailowy pod adresem: ddwyzwolenia.waw@gmail.com

 

DOR (Diakonia Oaz Rekolekcyjnych):

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wiktorii Górskiej oraz ks. Jakubowi Pytlakowskiemu za posługę jako odpowiedzialnej i moderatorowi naszej diakonii. Jednocześnie witamy ks. Pawła Korbina w roli nowego moderatora oraz Kamilę Skrzypek, która wraz z Michałem Powęskim będzie od tego roku dzielić odpowiedzialność za DOR.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych pracą na rzecz przygotowywania rekolekcji wakacyjnych na kolejne spotkanie naszej diakonii, które odbędzie się 29.10 o 19.00 w kościele św. Anny na Starym Mieście.
Diakonie tegorocznych rekolekcji wakacyjnych zachęcamy do podzielenia się materiałami, które wypracowaliście jako pomoc w ich przeprowadzeniu. Dzielenie się wypracowanymi rozwiązaniami może bardzo pomóc kolejnym diakoniom danych stopni w ich przygotowaniu i dobrym przeprowadzeniu; wiemy to z praktyki! W celu zbierania tychże pomocy w jedno miejsce, od dwóch lat działa dysk „materiały na rekolekcje”. Udostępniamy link do jednego z jego folderów, by wrzucać tam wszelkie pliki, jak materiały plastyczne (słowa/znaki dnia, templatki do dyżurów czy identyfikatorów), pomysły na pogodne wieczory, konspekty na konferencje na wieczory poważne, konspekty spotkań, piosenki do tańców, pomocne uwagi organizacyjne dla kolejnych moderacji itp. Zachęcamy do uzupełniania go! https://drive.google.com/drive/folders/1FxAPfj1emSQzC1vy7R_g3yFHtnScIPAw?usp=sharing