Słowem i gestem – relacja z RDW Ursusko-Piastowskiego

W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli [ją] rozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Mk 4, 33-34a

Na Dniu Wspólnoty Rejonu Ursusko-Piastowskiego [17 października 2021] spotkaliśmy się w kościele MB Saletyńskiej na ul. Popularnej w Warszawie. O gościnności gospodarzy, oo. saletynów, niech świadczy fakt, że w prezbiterium było… 7 kapłanów – opiekunów tutejszych wspólnot i kręgów!

Koncelebrze przewodniczył ks. Mateusz Giszczak z Raszyna – nowy Moderator Rejonu, który zastąpił ks. Pawła Korbina – obecnie posługującego w kościele św. Anny w Warszawie. W homilii ks. M. Giszczak nawiązał do hasła roku formacyjnego: Prawda, Krzyż, Wyzwolenie. Podczas Mszy św. do Domowego Kościoła przyjęty został nowy, ósmy krąg z parafii MB Saletyńskiej. Po niej zgromadzeni obejrzeli spektakl Krakowskiego Teatru Biblijnego, którego przekaz oparty jest na Biblii odczytywanej współcześnie, pogodnie, częstokroć zaskakująco. Artyści KTB, Piotr Solorz i Mariusz Kozubek – założyciel i wieloletni dyrektor Teatru A, niezmiennie starają się o ciekawą i bogatą aranżację plastyczną spektakli – co podobało się zwłaszcza najmłodszym widzom. Starsi mieli okazję odnaleźć ukryte, ale wyraźne, biblijne tło przedstawienia, po którym po raz kolejny przekonaliśmy się, że WARTO BYĆ DOBRYM! Dodatkowym atutem spektaklu była muzyka wykonywana na żywo i liczne interakcje z widownią.

Z RDW wróciliśmy do domów umocnieni doświadczeniem wspólnoty, uśmiechnięci i z zapałem, by czynić dobro… Bogu niech będą dzięki!

Artur Moczarski
współautor audycji biblijnej p.t. „Ósma Godzina Czytań” w Radiu PLUS,
z żoną Bożeną pełnią posługę pary rejonowej w Rejonie Piastów