„Bo do tanga trzeba Trojga” – relacja z kolejnych edycji

tango naglowek

Z radością donosimy, że Tango nabiera rozpędu 🙂

Tango Raz
21 maja, dzięki zaangażowaniu pp. Majchrzaków, pp. Fabińskich oraz ich przyjaciół, w tańcu małżeńskim wspólnego rytmu szukały pary w Sanktuarium MB Fatimskiej w Ursusie. Jak napisali „Wszystko się udało, pogoda dopisała, więc z dziećmi mogliśmy spędzić sporo czasu na dworze. Mamy nadzieję, że dla małżeństw był to owocny czas, a Bóg pomoże im wzrastać w wierze i miłości :)”.

Tango Dwa
4 czerwca, dzięki Bożej pomocy, gościnności księdza proboszcza i ofiarności wielu ludzi dobrej woli, udało się niżej podpisanym zorganizować spotkanie w parafii MB Saletyńskiej we Włochach. Przybyło na nie 16 par (kilka innych musiało zrezygnować w ostatnich dniach przed spotkaniem i bardzo żałowały, więc jest potencjał na II edycję :)) z 12-ciorgiem dzieci (najmłodsze w wieku 15 miesięcy), którymi dzielnie opiekowała się 7 osobowa diakonia wychowawcza w osobach Iwony, Artura, Magdy, Marcina, Uli, Julki i Asi.

Zaczęliśmy od warsztatu o relacjach między małżonkami i o komunikacji w małżeństwie prowadzonego przez psychoterapeutkę Basię, po którym małżeństwa wyposażone w domowe ciasto i truskawki udały się w plener na Rozmowę Małżeńską. Po 30 minutach wszyscy wrócili w komplecie 🙂 i w odpowiednim nastroju do pogłębiania bliskości fizycznej udali się do szkoły, gdzie czekał już na nich mistrz tanga argentyńskiego.

Po pełnych 2 godzinach tańca i śmiechu, wszystkim dopisał apetyt i wspólnie z dziećmi, księdzem i diakonią zjedliśmy całe 350 pierogów.

Dokładnie w chwili, gdy niebo pociemniało, przeszliśmy do kościoła, by w ciszy (przerywanej odgłosami burzy) przygotować się do Eucharystii. Ksiądz proboszcz, który od początku miał otwarte serce dla tej inicjatywy, a w dniu spotkania towarzyszył małżeństwom prawie cały czas służąc rozmową i sakramentem pojednania, zadbał, by wszyscy zgromadzeni głęboko przeżyli zarówno spotkanie ze Słowem Bożym, jak i Ucztę Pańską, a indywidualne błogosławieństwo dla każdego małżeństwa pięknie zamknęło ten święty czas.

Tango Trzy
11 czerwca odbyła się 3 edycja „Bo do tanga trzeba Trojga”, w kolebce tej idei tj. w parafii Ofiarowania Pańskiego.

Jak donoszą Asia i Maks:

„Przybyło 10 małżeństw, które miały okazję posłuchać super wykładu o seksualności poprowadzonego przez Ewę Maciochę, psychoterapeutę i seksuologa z 30-letnim doświadczeniem.

Tańczyliśmy bachatę sensual z sympatycznymi instruktorami, tym razem i my pouczyliśmy się w tańczyć 🙂

Na koniec dialogu małżeńskiego były róże dla żon od mężów i trochę łez wzruszenia 🙂

3 edycja „Bo do tanga trzeba Trojga” na Ursynowie w liczbach 🙂

  • 300 rozdanych ulotek
  • 220 pierogów
  • 105 wysłanych emaili
  • 96 wyświetleń wydarzenia na FaceBook’u
  • 26 zarejestrowanych
  • 20 uczestników
  • 13 dzieci do pilnowania
  • 11 organizatorów i pomocników
  • 11 czerwonych róż
  • 2 clownów rozdających zaproszenia”

 

I to wcale nie koniec, bo zgodnie z informacjami na stronie https://www.facebook.com/tangotrojga/events?key=events
11 czerwca tańczono również w parafii NMP Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej, a 18 czerwca będą tańczyć małżeństwa w parafii Bogurodzicy Maryi przy ul. Powstańców Śląskich oraz w Instytucie Papieża Jana Pawła II w Wilanowie.

Tańcem chwalmy Pana! A-men!

Hania i Adam Miecznikowscy

para rejonowa rejonu Ursus