Całoroczne obchody 30-lecia śmierci ks. Franciszka Blachnickiego – informacje i zaproszenie do współpracy

Trzydziesta rocznica narodzin dla Nieba Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego jest okazją do szerokiego upowszechnienia pamięci o osobie i nauczaniu Założyciela Ruchu Światło-Życie. Służyć ma temu całoroczny program obejmujący sympozja, pokazy filmów, koncerty, pielgrzymki oraz imprezy promujące myśl ks. Franciszka, ideę odnowy moralnej Narodu  „Prawda – Krzyż – Wyzwolenie” i dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. 


Zapraszamy do odwiedzania naszego fanpage’a „Obchody 30 rocznicy śmierci Ks. Franciszka Blachnickiego” gdzie na bieżąco informujemy o wszystkich wydarzeniach, tych organizowanych centralnie, jak i lokalnie, linki do artykułów, audycji i programów poświęconych Ojcu, przypominamy jego życie i nauczanie. Możecie przysyłać nam informacje o inicjatywach upamiętniania ks. Franciszka w waszych parafiach i wspólnotach.
Działa też strona internetowa informująca o tych wydarzeniach http://www.oaza.pl/blachnicki30

Już 18 marca 2017 r. w Sali  Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbędzie się sympozjum naukowe na temat: Ks. Franciszek Blachnicki – wychowawca wolnych ludzi, poświęcone działalności społecznej ks. Franciszka organizowane przez Ruch Światło – Życie, Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcję Katolicką, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz Instytut im. Ks. Franciszka Blachnickiego. Więcej informacji na stronie sympozjum.oaza.pl
Bezpośrednio po sympozjum o godzinie 16.45 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

W dalszej części roku planujemy cztery całodniowe wydarzenia Spotkania Świadków Wolności:

  • 24 czerwca w Tarnowskich Górach
  • 23 września w Warszawie
  • 30 września w Katowicach połączone z Ogólnopolską pielgrzymką KWC
  • 21 października na KUL w Lublinie

Aby wszystkie te wydarzenia zostały zorganizowane sprawnie i na właściwym poziomie, potrzebujemy też konkretnej pomocy z Waszej strony. Zapraszamy do:

  1. Promowania wydarzeń w swoim otoczeniu.
  2. Poszukiwania sponsorów – mamy przygotowane konkretne pakiety.
  3. Udziału w Centrum Prasowym do całorocznego kontaktu z mediami oraz przygotowywania całej akcji informacyjno-medialnej.
  4. Pomocy logistycznej i organizacyjnej przy tych wydarzeniach.
    We wszelkich sprawach związanych z obchodami 30. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego prosimy o kontakt z koordynatorem obchodów Wojciechem Terlikowskim tel. 602 630 513, mail: w.r.terlikowski@gmail.com

Obchody 30lecia śmierci Franciszka Blachnickiego