Bogu niech będą dzięki za IV Bal Chrystusa Króla!

IV Bal Chrystusa Króla już za nami. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim gościom za wspólną, wspaniałą zabawę! Bez Was ta impreza nie byłaby tak udana! 

Bal Chrystusa Króla to impreza organizowana co roku przez Diakonię Wyzwolenia Archidiecezji Warszawskiej. W tym roku zdecydowaliśmy się na rozszerzenie balu. Postanowiliśmy zmienić miejsce na większą salę i skierować zaproszenie do studentów poprzez plakaty na wydziałach, akademikach oraz do członków wszystkich wspólnot, szczególnie tych nie związanych z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka, Ruchem Światło-Życie.

IV Bal Chrystusa Króla zmienił swą lokalizację z małej sali św. Faustyny przy par. św. Jakuba na profesjonalną salę teatralno-widowiskową przy bemowskim kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Aniołów. Miejsce została wypełnione po brzegi. Bawiło się z nami w sumie 250 osób. Za każdą z nich jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu. To nasi goście zagwarantowali wspaniałą zabawę i radość z abstynencji.

Bal rozpoczęliśmy wieczorną Mszą Świętą razem z tamtejszymi parafianami. Dla nas był to już czas do dawania świadectwa i mówienia o KWC do szerszego grona osób. Liturgii współcelebrował moderator DDW ks. Henryk Bartuszek.

Następnie udaliśmy się do sali, gdzie po przywitaniu gości przez Pawła Terlikowskiego, odpowiedzialnego diakonii i wspólnej modlitwie, nadszedł czas na ciepłe danie. Kiedy wszyscy spożyli posiłek, ruszyliśmy na parkiet w rytmie staropolskiego poloneza. Całość zabawy była animowana przez zaprzyjaźnionego z nami wodzireja Piotra Staszewskiego. To dzięki niemu, parkiet cieszył się taką popularnością, a wspaniała zabawa nie ustawała. Wśród tańców nie zabrakło belgijki, wiwat, makareny oraz układów tanecznych prowadzonych przez wodzireja. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za jego wkład w bal i wyświadczoną, ciężką pracę.

Bal zakończył około godziny 3. nad ranem. Wszyscy goście wychodzili zadowoleni i wdzięczni za udaną imprezę. Z naszej strony dla każdej para przygotowaliśmy egzemplarz Eleuterii, pisma Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, aby mogli zapoznać się z ideą wyzwalania poprzez abstynencję nie tylko przez udział w zabawie bezalkoholowej ale także w sposób intelektualny, dowiedzieć się więcej o Krucjacie.

Szczególnym umocnieniem dla nas i wartością dodaną organizacji tego balu była świadomość, że wśród gości znalazły się osoby nie będące w Krucjacie, takie, które do tej pory nie słyszały o takim dziele. Bal Chrystusa Króla to okazja do zaproszenia na imprezę bezalkoholową osoby, które nigdy w takiej nie uczestniczyły, aby mogły przekonać się jak dobrze można się bawić na trzeźwo. Jesteśmy przekonani, że dla tego celu warto organizować bezalkoholowe bale i już teraz zapraszamy na kolejny jubileuszowy V Bal Chrystusa Króla!    

Jeszcze raz pragniemy wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu, wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację: Piotrkowi, wspólnocie oazowej z par. Matki Bożej Królowej Aniołów, a szczególnie Mateuszowi, tamtejszym duszpaterzom. Bóg zapłać!