IV Kongregacja Sekcji Diecezjalnej

Kongregacja W dniu 18.04.2015 w Laskach odbyła się IV Kongregacja Sekcji Diecezjalnej (Archidiecezji Warszawskiej) Stowarzyszenia DIAKONIA Ruchu Światło-Życie. Pierwszy raz przygotowywano się do niej pracując w grupach tematycznych wyłonionych ze zgłoszonych przez członków stowarzyszenia postulatów. Były to np. sprawy materialne, wspólnoty wielopokoleniowe i dorosłych, czy struktury Ruchu w diecezji. Okazało się, że potrzeba więcej czasu, by tymi tematami rzetelnie się zająć dlatego przegłosowano, że na jesieni odbędzie się druga sesja obecnej Kongregacji. W między czasie grupy będą kontynuowały swoją pracę (osoby ze stowarzyszenia mogą do nich kierować wnioski lub dołączyć się do pracy, a głos innych oazowiczów też będzie mile widziany).

Z wielu ust padała refleksja, że istotne jest, aby każda osoba angażująca się na poziomie odpowiedzialności w działania diakonii dopełniła formalności i przyłączyła się do Stowarzyszenia. Wtedy w pełnym składzie będzie można wspólnie podejmować refleksje i uchwały.

Były oczywiście wybory kandydatów na moderatora diecezjalnego. Kandydatury 3 kapłanów zostaną przekazane kardynałowi Nyczowi, aby mianował on moderatora diecezjalnego na czteroletnią kadencję. Istotne, abyśmy budowali ze sobą osobiste relacje. One mogą pomóc w poznaniu kto został wybrany i w jakiej kolejności (zostanie to zaznaczone na liście przekazanej Kardynałowi).

Anna Dębska