Relacja z Diecezjalnej Oazy Modlitwy styczeń 2014

Przeżyliśmy ten czas w sposób radosny, a sprzyjał temu nasz główny temat: „Służcie Panu z weselem” (Ps 100,2). Tekstem przewodnim była adhortacja apostolska Ojca Świętego Franciszka Evangelii Gaudium

Większość z nas zetknęło się z nią po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, ponieważ dotyczy ona każdego z nas i mówi w prosty sposób o radości Ewangelii i ewangelizacji: ,,Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Chrystusem”. Jest również zaproszeniem do odnowienia osobistego spotkania z Chrystusem. Temat ten był poruszony również podczas konferencji. Dzięki Eucharystii, wspólnej modlitwie, Namiotowi Spotkania i posługom, które mogliśmy pełnić, doświadczaliśmy obecności Boga i potrzebę wzajemnej pomocy, tak, aby inni widząc naszą postawę sami pragnęli poznać Chrystusa.
Nie zabrakło również czasu na kawę, spacer, wspólną integrację i film. Zakończeniem Oazy Modlitwy był wspólny wyjazd w niedzielę Chrztu Pańskiego na Diecezjalny Dzień Wspólnoty do Archikatedry Warszawskiej.