Triduum Paschalne w formie rekolekcji

Triduum Paschalne stanowi centrum Roku Liturgicznego. W czasie tych uroczystości celebrujemy najważniejsze dla nas wydarzenia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, czyli Jego Paschę. Przeżycie Triduum Pachalnego w formie rekolekcji, z odnowieniem przyżeczeń chrzcielnych w czasie Wigilii Paschalnej jest szczytem, do którego zmierza formacja deuterokatechumenalna w Ruchu Światło-Życie.

W tym roku, już tradycyjnie, w Triduum Paschalnym w formie rekolekcji będzie można uczestniczyć w Laskach, w parafii Matki Bożej Królowej Meksyku.

Rekolekcje rozpoczynają się uczestnictwem w Mszy Świętej Krzyżma w Archikatederze Warszawskiej w Wielki Czwartek o godzinie 10:00. Po niej uczestnicy przyjeżdżają do Lasek. Rekolekcje kończą się, tak jak Triduum Paschalne, Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania, 27 marca. W Laskach Nieszpory rozpoczynają się o godzinie 16:00.

W Triduum Paschalnym w formie rekolekcji mogą uczestniczyć małżeństwa będące na odpowiednim etapie formacji w Domowym Kościele, oraz uczestnicy formacji deuterokatechumenalnej, którzy uczestniczyli w Oazie Nowego Życia 2-go stopnia, Obrzędzie Wezwania po Imieniu i pracują z Notatnikiem Wielkopostnym. Uczestnictwo w rekolekcjach zakłada akceptację treści wcześniejszych etapów formacyjnych, w tym Drogowskazów Nowego Człowieka. 

Animatorzy mogą zgłaszać uczestników Triduum wysyłając email na adres sekretariat@oaza.warszawa.pl lub osobiście w czasie Dnia Wspólnoty Animatorów i Diakonii. W przypadku zgłoszenia elektronicznego uczestnicy przyjeżdżają na rekolekcje z wypełnioną kartą. Jeżeli animatorzy zgłaszają uczestników osobiście, karty przekazują przy zgłoszeniu. Małżeństwa zgłaszają się osobiście lub drogą elektroniczną.

Koszt rekolekcji: 150 zł.

Karta uczestnika rekolekcji:

 karta-triduum-2016.pdf