Ustawa antyaborcyjna

Ustawa antyaborcyjnaZbieramy podpisy pod projektem ustawy, która (mamy wielką nadzieję!) ma zmienić dotychczas panujące w Polsce prawo zezwalające na aborcję w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki lub dziecka oraz w przypadku gwałtu. 

Wciąż potrzebna jest Wasza pomoc!Ustawa pro-life, stop aborcji

 
Jak to zrobić i od czego zacząć?
  1. Zorientować się prawnie i moralnie jak wygląda sytuacja. W internecie można znaleźć projekt ustawy.
  2. Niech to zbieranie podpisów posłuży do wyjaśniania ludziom kwestii prawa do życia każdej osoby, też tej bezbronnej w łonie mamy. Niech będzie ono jednym z elementów budowania cywilizacji życia.
  3. Na sam początek proponuję zebrać podpisy wśród rodziny, przyjaciół i znajomych.
  4. Następnie proponuję zaangażować się w zbiórkę podpisów w swojej parafii. Jeśli w parafii jest wspólnota oazowa lub inna osobiście poproście ją o pomoc, jeśli nie ma jeszcze żadnej wspólnoty sami wyruszcie do proboszcza z konkretną propozycją zorganizowania zbiórki podpisów. Należy pójść do proboszcza i poprosić o możliwość zorganizowania zbiórki w niedzielę 27 marca po każdej Mszy św. Gdy otrzymacie już zgodę trzeba zorganizować ludzi do pomocy (po każdej Mszy musi być ktoś – najlepiej jakby to były 3 osoby!! kto będzie zbierał podpisy), przed wyjściem z kościoła należy przygotować stolik, projekt ustawy (WAŻNE!! WYMÓG PRAWNY) i karty do podpisów (warto mieć ich więcej, może ktoś będzie chciał zabrać ze sobą i zebrać podpisy wśród rodziny). Przydałby się również plakat. Wszystko można odebrać w biurze Fundacji Narodowy Dzień Życia, na ul. Wilczej 9. warto się z nimi wcześniej skontaktować. Jeśli nie dacie rady – piszcie maila!
  5. Jeśli macie taką możliwość zaangażujcie się w zbieranie podpisów na uczelniach i na mieście. (Na uczelniach (UW, PW, SGH, SGGW, 2 kampusy UKSW) zbieramy podpisy miedzy godzina 11 a 17, a na mieście (Patelnia, Metro Świetokrzyska, Pl. Zamkowy, Rog Nowego Światu i Świętokrzyskiej) od 16 do 19(20)
  6. Jeśli w Waszej parafii zbiórka jest zorganizowana, a macie jeszcze czas i chęci pomóżcie innym w parafiach sąsiednich (na pewno takie prośby się pojawią).

 

Kontakt: Judyta Machnicka judytamachnicka@gmail.com

Jeśli nie wiecie skąd wziąć kartę podpisów i dodatkowe informacje – piszcie!