OR I Bystra, 15-31.07.2014 – relacja Krystyny i Piotra Plewa

W dniach 15-31.07.2014r. w Bystrej Krakowskiej k. Bielska Białej posługiwaliśmy jako para prowadząca na Oazie Rodzin I stopnia wraz z ks. Moderatorem Piotrem Wierzbickim. W rekolekcjach uczestniczyło 15 małżeństw oraz 24 (+ 1 pod serduszkiem) dzieci w wieku od 2 miesięcy do 15 lat.

OR I Bystra 1

O nasz rozwój muzyczny dbała Małgosia Łukomska, diakonię wychowawczą prowadziła Urszula Podgórska. Wspaniałej pomocy w różnych dziedzinach udzielali nam klerycy Filip i Mateusz z Warszawskiego Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego, a w Domu Rekolekcyjnym „Nazaret” gościł nas z niezwykłą serdecznością ks. Proboszcz Tadeusz Krzyżak. 

OR I Bystra 3

Pogoda sprzyjała nie tylko rodzinnym popołudniowym spacerom i wyprawom, ale take spotkaniom w grupach. Dzieci uwielbiały Pana śpiewem podczas Eucharystii, a podczas wizyty u miejscowych strażaków uczyły się gasić pożar i pomagać poszkodowanym.

OR I Bystra 2W Szkole Życia uczyliśmy się od animatorów Ani i Norberta Łukomskich, Renaty i Roberta Fabiańskich, Agnieszki i Darka Korach oraz zaproszonych gości Małgosi i Jurka Rodzeniów, a także księdza Wojciecha Ignasiaka (Moderatora Krajowego KWC) i przy naszym skromnym udziale.

Ks. Piotr czuwał nad naszym rozwojem duchowym, prowadząc drogą formacji I stopnia i ukazując znaczenie rozwijania naszej osobistej relacji z Bogiem podczas spotkań w Szkole modlitwy. Dar Namiotu Spotkania mogliśmy przeżywać w miejscowej kaplicy z wizerunkiem Świętej Rodziny.

Wielką radością dla wszystkich uczestników był udział w Dniu Wspólnoty w Rajczy, gdzie ucieszyliśmy się spotkaniem z innymi uczestnikami oaz (Dzieci Bożych, Nowej Drogi, Nowego Życia) i wzięliśmy udział we wspólnej Eucharystii, dającej poczucie prawdziwej wspólnoty pokoleń w naszym Ruchu.

Podczas Agapy na zakończenie naszych rekolekcji udało się zaprosić większość naszych uczestników do wspólnego poloneza.

Dziękujemy Bogu za wszystkie doświadczenia, którymi nas obdarował w tym czasie, Duchowi Świętemu za umocnienie w posłudze, a uczestnikom za bogactwo wiary.

Krysia i Piotr Plewa
para prowadząca

Świadectwo Joanny i Marka Lepple ==>>