OR II Maniowy, 18.07-03.08.2012 – relacja Iwony i Daniela Jakubczyków

OR II Maniowy 01

W dniach 18.07.2012-03.08.2012 w II turnusie przeżywaliśmy w Maniowach Oazę Rodzin II stopnia organizowaną przez archidiecezję warszawską. Rekolekcje prowadził ksiądz Zbigniew Wojtaś wraz z Iwoną i Danielem Jakubczykami. Było nas dziesięć małżeństw wraz z szesnastką dzieci, nad którymi czuwała wspaniała czteroosobowa diakonia wychowawcza wspierana przez dwóch kleryków.

OR II Maniowy 02Dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu diakonii wychowawczej i jej ogromnemu zaangażowaniu, dzieci mogły odbyć wędrówkę przez pustynię, zdobywając potrzebne atrybuty: worek, laskę, wielbłąda i namiot.

Tymczasem dorośli odkrywali swoje zniewolenia, wsłuchiwali się w głos Pana wyprowadzającego z niewoli, wgłębiali się w tajemnice liturgii, zwłaszcza eucharystycznej, każdego dnia podejmowali służbę liturgiczną, zastanawiali się, jak doprowadzić do tego, by ich rodziny stawały się rzeczywiście “kościołami domowymi”, żyjącymi wiarą i skutecznie przekazującymi tę wiarę dzieciom.

Rekolekcje przeżywaliśmy zwróceni ku ojcu Franciszkowi Blachnickiemu, którego myśli codziennie przytaczał Ksiądz Moderator, a goszcząca u nas pani Dorota Seweryn z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła porwała nas swoim świadectwem – mieliśmy możność poznać Ojca nie na papierze i zdjęciach, lecz jako żywego, niezwykle fascynującego człowieka.

W czasie Paschy przeżywaliśmy bardzo osobiście nasz chrzest – ciemność grzechu i zwycięstwo Chrystusa. Wspaniałym darem był też Dzień Wspólnoty w Krościenku, gromadzący prawie 50 grup oazowych.

Ośrodek Rekolekcyjny w Maniowach ofiarował nam wspaniałe warunki do przeżywania oazy – zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Bliskość Krościenka i piękna okolica dawały każdej rodzinie wiele możliwości atrakcyjnego przeżycia czasu wakacji – blisko Boga, współmałżonka i dzieci.

To był dobry czas, oby jego owoce w naszych rodzinach były jak najpiękniejsze.

Iwona i Daniel Jakubczykowie
para prowadząca

OR II Maniowy 04OR II Maniowy 03  OR II Maniowy 05

 OR II Maniowy, 18.07-03.08.2012 – świadectwo kleryka Tomasza ==>>