Prośba o modlitwę w intencji Kongregacji

Teraz wy, którzy mówicie: «Dziś albo jutro udamy się do tego oto miasta i spędzimy tam rok, będziemy uprawiać handel i osiągniemy zyski», wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika. Zamiast tego powinniście mówić: «Jeżeli Pan zechce, i będziemy żyli, zrobimy to lub owo».
(Jk 4, 13-15)

Drodzy Siostry i Bracia!

W dniach 24-26 listopada odbędzie się Diecezjalna Kongregacja Stowarzyszenia Diakonia. Wezmą w niej udział członkowie Stowarzyszenia Diakonia oraz wiele innych osób podejmujących odpowiedzialność za sprawy Ruchu w naszej diecezji. Będziemy się razem modlić, rozmawiać i rozeznawać.

Prosimy Was, abyście towarzyszyli nam od teraz aż do zakończenia Kongregacji poprzez modlitwę i w ten sposób (duchowo) również w niej uczestniczyli.

Prosimy Was o modlitwę w intencji trwających przygotowań oraz samej Kongregacji – aby był to czas słuchania i otwierania się na natchnienia Ducha Świętego, budowania jedności między nami i poczucia odpowiedzialności, rozeznawania potrzeb Ruchu w naszej diecezji oraz dróg wyjścia z kryzysu.

Z modlitwą,
Zespół przygotowujący Kongregację