Kanonizacja Jana Pawła II

JPIIMoi Drodzy,

Już za cztery tygodnie będziemy przeżywać kanonizację papieża Jana Pawła II. Dziś przeżywamy Dzień Świętości Życia. O godność każdego życia ludzkiego z wielką mocą walczył papież Polak. Był wielkim obrońcą życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Dziś wiele rodzin z Domowego Kościoła uczestniczyło w Marszu Świętości Życia. To bardzo piękne.

Najbliższe cztery tygodnie to będzie czas bezpośredniego przygotowania do kanonizacji. Oczywiście w tym czasie będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenie roku, jakim zawsze jest Święte Triduum Paschalne. O tym napiszę jeszcze przed Niedzielą Palmową.

Czekamy na kanonizację Jana Pawła II. Niektórzy z nas wybierają się do Rzymu, inni zostają w domu. Jak się przygotować???

Niekiedy się słyszy: „Polacy kochają Jana Pawła II, ale nie znają jego nauczania.” Czy to prawda? Nie wiem. Trzeba zapytać siebie: „Czy znam nauczanie Jana Pawła II?” Każdy niech odpowie sobie sam.

Moja propozycja przygotowania. Oprócz oczywiście modlitwy dziękczynnej. Są dwa podstawowe dokumenty Jana Pawła II dotyczące rodzin:

1. Adhortacja apostolska Familiaris consortio

2. List do rodzin Gratissimam sane

Przeczytajmy wszyscy przynajmniej jeden z tych dokumentów. Może któryś kiedyś czytałeś(aś). Przeczytaj drugi. Może czytałeś obydwa. Przeczytaj jeszcze raz. Odkryjesz nowe treści. Do tych dokumentów trzeba ciągle wracać. To jest podstawa nauki Kościoła o rodzinie, zwłaszcza Familiaris consortio, choć List do rodzin jest napisany może trochę prostszym językiem.

Tekst można znaleźć w internecie:

1. Adhortacja apostolska Familiaris consortio ==>>

2. List do rodzin Gratissimam sane ==>>

 ks. Andrzej Pawlak

moderator diecezjalny DK AW