Mejd in Czajna II – Wspieramy chrześcijan w Chinach

Trzy miasta w Polsce, setki osób i jeden cel – zwrócić uwagę na trudną sytuację chrześcijan w Chinach.

     W ubiegłym roku Diakonia Misyjna Ruchu Światło – Życie przeprowadziła w kilku miastach Polski niezwykłe przedsięwzięcie pod nazwą Mejd in Czajna. Dzięki wspólnej modlitwie i zaangażowaniu wielu osób, na rekolekcje do Krościenka przyjechała grupa z Chin. Mogliśmy również poprowadzić ONŻ 1 stopnia w samych Chinach!

Także i tej wiosny podjęliśmy się zorganizowania drugiej edycji tego wydarzenia!

Już dziś zapraszamy Cię do wzięcia udziału we wspólnej, nietypowej inicjatywie, która będzie miała miejsce w trzech miastach Polski : Łodzi,  Poznaniu i w Warszawie. Zachęcamy także do przekazania tej wieści znajomym ze wspólnot i spoza nich.

Happening Mejd in Czajna w Warszawie odbędzie się 20 maja w piękne słoneczne popołudnie o godzinie 15.00 przy pl. Zamkowym.

W programie m.in.:

– nauka pisania imion po chińsku 

-budowanie chińskiego muru

konkurs jedzenia ryżu pałeczkami

-Wielkie Memo – czyli układanie par obrazków w wersji  Mega XL

– relacje z pobytu w Chinach i z rekolekcji w Polsce

To będzie czas wspólnego świętowania, a także rozmowy na temat Kościoła w Chinach i problemów z jakimi musi się mierzyć.

Im więcej nas przyjdzie tym większy zabawa. Jeśli liczebnie dopiszemy to na koniec stworzymy wielką Chińską Kartoniadę, której efekt doskonale będzie widoczny z wieży przy św Annie. W ten sposób chcemy przekazać znak jedności z naszymi braćmi, w kraju w którym za wiarę traci się życie.

Podaj dalej i przyjdźcie licznie. Nie może Ciebie zabraknąć!

Chcemy wesprzeć naszych braci chrześcijan, wrazić jedność w wierze z nimi i zachęcić do wspólnej modlitwy. Dzień modlitw za Kościół w Chinach, ustanowiony przez Papieża Benedykta XVI  to 24 maja.

Spotkanie modlitewnie odbędzie się  24 maja w kościele Matki Bożej Anielskiej przy ul. Modzelewskiego, początek o godzinie 18:00

Jeśli chcesz pomóc, jesteś zainteresowany szerzej tym co robimy to pisz, dzwoń, przychodź!  Wszystkie namiary znajdziesz na:

 http://www.misje.oaza.pl/

http://www.mejdinczajna.pl

www.facebook.com/mejdinczajna