RE Ożarów Maz., 2-4.03.2012 – relacja Basi i Janusza Puzików

re ozarow 03 2012 3

Dziękujemy Panu Bogu za to, że w dniach 2-4 marca br. mogliśmy przeżywać w raz z innymi 20-ma małżeństwami Rekolekcje Ewangelizacyjne w Ożarowie u Księży Misjonarzy Krwi Chrystusa. Konferencje i homilie głosił nam ks. Tomek Moch, wykorzystując przy tym wszelkie dostępne na „rynku ewangelizacyjnym” pomoce 😉 (filmiki, prezentacje, plakaty, ulotki, banery, lusterka w kształcie serca itp. itd.).

Wszystkich nas bardzo mocno dotknęła pierwsza nauka na temat Miłości Bożej, zwłaszcza prezentacja wykrzywionych obrazów Boga, jakie nosimy w sobie. Bóg taki nie jest!

„bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać ale miłość moja nie odstąpi od ciebie […] mówi Pan. ” (Iz 54,10) …

Ten fragment towarzyszył nam przez resztę rekolekcji… a nawet teraz „dźwięczy” nam w głowach (tu ukłony w kierunku Pawła i Sylwii – naszej diakonii muzycznej).

Drugi dzień, bardzo obfity w punkty programowe przyniósł wiele refleksji i Bożych wydarzeń. Szczególnie mocno dotarł do nas fakt, jak ciężko oddać naszą grzeszność Chrystusowi i tak w pełni Mu zaufać. Przeżyliśmy głęboko Nabożeństwo Pojednania, w czasie którego wspólnota modliła się za osoby przystępujące do sakramentu spowiedzi. Podczas Eucharystii świadomie podejmowaliśmy (czasem kolejny już raz) decyzję o całkowitym powierzeniu naszego życia Chrystusowi. Wieczorna modlitwa wstawiennicza o owoce Ducha Świętego dla każdego małżeństwa była dla nas wszystkich również bardzo głębokim doświadczeniem Jego działania we Wspólnocie.

Modlimy się wciąż, aby owoce tych rekolekcji były trwałe, o to aby Pan umacniał nas w naszych postanowieniach, aby nasza relacja z Nim była naprawdę żywa.

JEZUS PANEM!

Dziękujemy też Panu Bogu za posługę cioci Marty i wujka Michała Kęsków, dzięki którym obecność 19-tki dzieci nie utrudniała nam uczestnictwa w rekolekcjach. Chwała Panu za babcie, dziadków, ciocie i wujków, którzy opiekowali się naszymi dziećmi pozostawionymi w domach. Wiele osób prosiliśmy o modlitwę w intencji tych rekolekcji. Bóg zapłać Wszystkim!

To jest właśnie radość bycia we wspólnocie Kościoła!!!

Basia i Janusz Puzikowie
para prowadząca

re ozarow 03 2012 1 re ozarow 03 2012 2

 

świadectwa uczestników ==>>