RE Otwock, 28.02. – 1.03.2014 – świadectwa

 

Rekolekcje Ewangelizacyjne – Otwock, 28 lutego – 1 marca 2014,

ks. Dominik Koperski oraz Ewa i Bartek Paproccy

 

Świadectwo Teresy i Janusza

Moje rekolekcje rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Będąc w Poznaniu u córki, musiałem ją powiadomić o wyjeździe do Warszawy. Gdy jej to przekazałem, córka rzekła: „Tato, znowu wyjeżdżasz?„. Kiwnąłem głową. „Ale to już przecież trzecia sobota w tym miesiącu, kiedy jedziesz do Warszawy”. Wytłumaczyłem jej, że były to wyjazdy na spotkania Domowego Kościoła oraz nauka na UKSW. Córka rzekła: „Tato, jesteś dziwny, jakiś inny. Kiedyś taki nie byłeś„. Dla mnie to były najpiękniejsze słowa, jakie usłyszałem od osoby szczególnie mi bliskiej. Zauważyła, że się zmieniłem, że jestem inny. Zrozumiałem, że idę dobrą drogą.

Rekolekcje porównałbym metaforycznie do pociągu. Jesteście Wy jako Wspólnota, gra pięknie muzyka, jest błogo. W tym pociągu jedzie Jezus, z którym można porozmawiać. Tylko, że podróż się skończyła i trzeba wysiąść na stacji. Ale ja znowu wsiadam do pociągu. Wiem, dokąd mam jechać i znam przystanek docelowy.

Chwała Panu,
Janusz

Ja mam marzenie i pragnienie, aby być zbawioną. Żeby po drugiej stronie życia był wraz ze mną mój mąż. Dlatego jesteśmy wspólnie na rekolekcjach. One zmieniają moje wnętrze i czynią szczęśliwą. Po żadnych wczasach, dobrej wycieczce, nie czuję się tak dobrze, jak po rekolekcjach.

Chwała Panu,
Teresa