RE Ożarów, 28-30.03.2014 – świadectwo Anety i Pawła Szerszeniów

 

Świadectwo z rekolekcji ewangelizacyjnych w Ożarowie 28-30 marca 2014

ks. Grzegorz Demczyszak oraz Iwona i Zygfryd Kosidowscy

W ostatnich dniach mieliśmy okazję uczestniczyć w rekolekcjach ewangelizacyjnych w Ożarowie, prowadzonych przez ks. Grzegorza Demczyszaka oraz Iwonę i Zygfryda Kosidowskich. Był to dla nas obojga wyjątkowy okres: czas zwolnienia, wyciszenia, przylgnięcia do Pana Boga oraz modlitwy: zarówno tej osobistej, jak i wspólnotowej.

Aneta:

Już od samego początku moją uwagę przykuło zaangażowanie innych małżeństw, także tych młodych, które przybyły na rekolekcje nierzadko z małymi dziećmi. Szczególnie budujące było dla mnie obserwowanie zwłaszcza rodziców z wyjątkowymi dziećmi, które są szczególnym darem od Pana Boga.

Paweł:

To co było bardzo niezwykłe dla mnie, to uświadomienie sobie, że Bóg mnie kocha takim, jakim jestem. Trudno mi było na początku z tą myślą się oswoić, gdyż dotychczas nie mówiono mi, że jestem „doskonałym” dzieckiem Stwórcy.
Podjąłem decyzję o tym, że będę się starał głębiej nad tą prawdą zastanawiać i czynił ją przedmiotem dalszych refleksji.
Kolejną rzeczą, którą sobie uzmysłowiłem, był fakt, że niejako przyzwyczaiłem się nie tylko do ciężaru moich dotychczasowych grzechów, ale także do tego, że nie jestem w stanie sam się z nich wydźwignąć.
Mam nadzieję, że akt zerwania z moimi dotychczasowymi grzechami, którego wyrazem było odłożenie kamienia symbolizującego moje grzechy u stóp ołtarza, zaś kulminacją – spowiedź
i modlitwa wstawiennicza księdza i animatorów, pozwoli mi przy wsparciu Ducha Świętego
z jeszcze większą mocą walczyć z tym, co mnie oddala od Boga.

Aneta i Paweł:

Szczególnym darami które stały się naszym udziałem było doświadczenie modlitwy wspólnotowej, zwłaszcza tej równoczesnej, z którą zetknęliśmy się w naszym życiu dopiero po raz drugi, a także modlitwy wstawienniczej, którą odebraliśmy jako wyjątkowe, osobiste, niewypowiedzianie głębokie przeżycie, jednoczące nas jako małżonków.

Pragniemy podziękować za te niezwykłe dni spędzone u boku innych małżeństw u stóp Chrystusa, umacniające w nas poczucie wspólnoty i pojednania. Jesteśmy wdzięczni ks. Grzegorzowi i animatorom oraz wszystkim uczestnikom rekolekcji za ich ogromny trud i zaangażowanie, ciekawe konferencje, wypowiedziane i niewypowiedziane świadectwa, okazaną nam życzliwość, otwartość i ciepło. Chwała Panu.

Aneta i Paweł Szerszeń