Rekolekcje wakacyjne 2014

rekolekcje formacyjne 2014

Drodzy,

przekazujemy w Wasze ręce wykaz rekolekcji formacyjnych Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, które będą zorganizowane przez naszą diecezję w wakacje 2014.

W trzech turnusach:

turnus I – 28.06-14.07.2014,
turnus II – 15.07-31.07.2014,
turnus III – 01.08-17.08.2014

w ramach formacji podstawowej będzie możliwość przeżycia Oaz Rodzin I, II i III stopnia oraz ORAR-ów I i II stopnia, a także rekolekcji tematycznych dotyczących zobowiązań (RT „Zobowiązania”; RT „Dialog małżeński”).

Udział w rekolekcjach formacyjnych Domowego Kościoła ma podstawowe znaczenie w duchowym rozwoju każdego małżeństwa formującego się w gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Bóg obdarzył nas wolnością, i w wolności podejmujemy decyzję, czy chcemy współpracować z Bożą łaską. A rekolekcje są wyjątkowym czasem łaski i szansą spotkania z żywym Jezusem, narodzenia się na nowo, przemiany życia, a także doświadczenia wspólnoty. Często wśród małżeństw i kręgów, które nie wyjeżdżają na rekolekcje pojawia się rutyna, zniechęcenie, ociężałość duchowa. To właśnie „oaza”, która jest miejscem, gdzie „bije źródło”, może dać wytchnienie po wyczerpującym całorocznym „marszu przez pustynię”. Pamiętajmy, że same spotkania kręgu nie wystarczą, aby pojawiły się upragnione duchowe owoce.

Wykaz wszystkich tur rekolekcji dostępny jest w zakładce Rekolekcje > Rekolekcje wakacyjne == >>

W tym roku pary prowadzące rekolekcje formacyjne będą prosić Was o wypełnienie karty zgłoszenia na rekolekcje w formie elektronicznej. Diakonia Oaz Rekolekcyjnych (DOR) DK AW przygotowała do tego celu formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie DK AW w lewym menu w zakładce Rekolekcje > Zapisy > Rekolekcje formacyjne == >> . Mamy nadzieję, że spełni on swoje zadanie, ułatwi wypełnienie i przekazywanie zgłoszeń udziału w rekolekcjach, a także będzie pomocny parom funkcyjnym, które potwierdzają Wasze wyjazdy na rekolekcje (pary rejonowe – gdy wyjeżdżamy z archidiecezją warszawską, a para diecezjalna – gdy zgłoszenie dotyczy rekolekcji organizowanych przez inną diecezję). Ze względu na to, że formularz stosowany będzie po raz pierwszy, prosimy o wyrozumiałość, a wszelkie ewentualne uwagi prosimy kierować na adres mailowy DOR DK rekolekcjedkaw@gmail.com.

Dla rodzin, które z poważnych przyczyn finansowych wstrzymują się z podjęciem decyzji o wyjeździe na rekolekcje, istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu – należy zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem par rejonowych, przesyłając formularz o dofinansowaniu, który można znaleźć w zakładce Rekolekcje > Dokumenty ==>>.

 

Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznych rekolekcjach formacyjnych Domowego Kościoła i prosimy o modlitwę w intencji wszystkich uczestników, księży moderatorów i diakonii rekolekcyjnych.

Niech Bóg prowadzi!

Monika i Radek Galbarczyk
para diecezjalna DK AW