ORAR II st, Kamianna 23.02.-1.03.2014 – relacja Kasi i Marcina Piaseckich

RT 2 2014 1

W dniach 23.02-1.03.2014 w Kamiannej odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin (ORAR) II stopnia. Kamianna przywitała nas iście wiosenną pogodą. Na rekolekcje dojechało 13 małżeństw z 26 dzieci. 

RT 2 2014 3

Nic by nam się nie udało przeżyć bez wspaniałej diakonii wychowawczej Anety, Krystiana, Marty i Roksany oraz dwóch wspaniałych młodzieńców: Janka i Kuby, którzy wprowadzili dzieci w świat dzikiej, afrykańskiej przygody. 

Nad wszystkimi dzielnie czuwał i prowadził nas ks. Andrzej Pawlak, który niestrudzenie szukał śniegu i odnalazł go w wyższych partiach górskich i nawet kilka razy zjechał na nartach 🙂

Wspólnie staraliśmy się dowiedzieć nieco więcej o posłudze pary animatorskiej: o powołaniu, zadaniach, formacji…

Pochylaliśmy się nad tematami bycia animatorem własnej rodziny, kręgu i w RŚŻ.

Codziennie Pan mówił do nas podczas jutrzni, Namiotu Spotkania, w Eucharystii i przez innych ludzi. Spotkaliśmy Go w modlitwie małżonków przed Najświętszym Sakramentem, w pięknych górskich widokach oraz w świetnej zabawie naszych dzieci.

Wielu z nas wyjechało z rekolekcji z postanowieniami dotyczącymi wdrożenia usłyszanego tu Słowa w codzienne życie, zwrócenia większej uwagi na swoją rolę jako animatorów rodziny czy też nowymi refleksjami i wiadomościami o przebiegu formacji i jej celu w całym Ruchu Światło-Życie.

RT 2 2014 4Dla nas te rekolekcje były doświadczeniem wspólnoty, zarówno tej w diakonii przygotowującej ten wyjazd, jak i tej w całej Oazie Rekolekcyjnej. Po raz kolejny odkryliśmy także, że przygotowując się do rekolekcji, czy podejmując nawet jakieś niewielkie zadanie, inaczej widzimy daną posługę czy dany temat, o którym mamy coś powiedzieć. To wszystko nas ubogaca pozwala lepiej zrozumieć, pogłębić nasze przeżywanie konkretnego zobowiązania lub lepiej przygotować się do spotkania w kręgu.

Dziękujemy Bogu za dar wspólnego spotkania z Nim i ze wszystkimi uczestnikami rekolekcji.

Kasia i Marcin Piaseccy
para prowadząca

świadectwa ==>>

 

RT 2 2014 2 RT 2 2014 5