17 nowych kręgów Domowego Kościoła w Archidiecezji Warszawskiej

znak roku 2013 malyW niedzielę 13 października 2013 przeżywaliśmy w rejonach, razem ze wspólnotami młodzieżowymi, pierwszy w tym roku formacyjnym Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie pod hasłem „Narodzić się na nowo przez wiarę”.

Chcieliśmy ze wszystkimi podzielić się ogromną radością, gdyż tego dnia podczas RDW w naszej archidiecezji zostało przyjętych do Domowego Kościoła 17 nowych kręgów! Chwała Panu! To niezwykłe umocnienie w wierze, gdy widzi się tyle małżeństw gotowych wejść na drogę formacji w DK, aby stać się,  wspólnie – we dwoje, rodzinami – uczniami Jezusa i być Jego świadkami we współczesnym świecie. My przeżywaliśmy RDW w Rejonie Zachodnim, w Brwinowie. Było to dla nas bardzo wzruszające, gdy małżeństwa, młodsze i starsze stażem, same lub rodzinnie, trzymając się za ręce, podchodziły do ks. Pawła Witkowskiego – moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie AW, po indywidualne błogosławieństwo. Końca procesji nie było widać!

Każdy z nas miewa trudniejsze chwile w przeżywaniu wiary, chwile samotności, oschłości, wątpliwości, spadku gorliwości. To normalne, gdyż takie jest życie chrześcijanina. Ale są też chwile w życiu, których nie warto przegapić, dane nam ku pokrzepieniu, takie „Góry Tabor” naszej drogi w codzienności. Uczestniczenie w RDW wymaga trochę wysiłku – podobnie jak droga na Górę Tabor, ale warto się tam znaleźć, aby spotkać żywego Jezusa, przemienionego i działającego , który w życiu innych dokonuje cudów, i aby samemu doświadczyć umocnienia. A potem już spokojnie można wrócić do codziennych obowiązków.

Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w kolejnych Dniach Wspólnoty – naprawdę warto!

Monika i Radek Galbarczyk
para diecezjalna DK AW

Relacja i zdjęcia z RDW w Rejonie Zachodnim == >>

Relacja i zdjęcia z RDW w Rejonie Centralnym == >>

 

relacja Olga2

świadectwa młodzieży po RDW w Rejonie Zachodnim
ze strony oazy warszawskiej