Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe DK AW – relacja

W niedzielę 26.12.2010 odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła naszej Archidiecezji. W tym roku patronalne święto Domowego Kościoła przypadło w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Fakt ten nie przeszkodził w zgromadzeniu się małżeństw. W Sanktuarium Matki Boskiej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach spotkaliśmy się, aby wspólnie przeżyć Eucharystię, modlić się, łamać się opłatkiem i wspólnie kolędować.
 
Eucharystię przeżyliśmy pod przewodnictwem ks. kardynała Kazimierza Nycza, który skierował do wiernych pasterskie słowo. Mówił w nim, że jako rodzice mamy oblec się w dobroć, pokorę, cierpliwość, wyrozumiałość. Przypomniał nam o czterech kardynalnych cnotach, o których powinniśmy pamiętać w naszych rodzinach: roztropności, sprawiedliwości, umiarkowaniu i męstwie. Powiedział, że Nazaret, który jest wzorem i miejscem rodziny, jest szkołą ciszy, modlitwy, wspólnoty i pracy. W tym roku akcent pada na wspólnotę i realizowany jest program „Kościół szkołą komunii i wspólnoty” – w szczególny sposób w diecezji, parafii, a nade wszystko w rodzinie.
 
Oprawa muzyczna dodała piękna liturgii. Wiesia i Igor Wasilewscy przekazali posługę Pary Rejonowej rejonu Nadwiślańskiego Izie i Rafałowi Pytlakom. Kardynał udzielił błogosławieństwa, dzielił się opłatkiem z rodzinami i złożył życzenia. Potem wspólnie kolędowaliśmy i mogliśmy spotkać się przy wspólnym stole na agapie. Mieliśmy czas na rozmowę. Spotkanie to było dobrym i radosnym czasem.

Kasia i Sławek Woźniakowie
DK Rejon Nadwiślański