KABATY – zaproszenie

Narodowe Święto Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca przypada Narodowe Święto Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W związku z tym w Warszawie będzie organizowanych ponad 30 uroczystości i wydarzeń kulturalnych. Uroczystości, tak jak co roku będą organizowane społecznie przez różne stowarzyszenia i fundacje koordynowane przez Społeczny Komitet Obchodów. Tylko w przypadku kilku uroczystości włącza się strona Państwowa.

Jest to ważne święto państwowe pozwalające lepiej poznać i zrozumieć współczesną historię Polski. Jest to również czas, kiedy możemy oddać hołd i pomodlić się za tych, którzy już po Wojnie umierali za Wolną Polskę w niewiarygodnych męczarniach zgotowanych im przez komunistycznych oprawców. Większość z ofiar represji była głęboko wierzącymi osobami, które nie wstydziły się publicznej deklaracji swojej wiary, a przy ekshumowanych teraz ofiarach znajdowane są medaliki i ryngrafy będące jednym z symboli tamtej walki o niepodległą i katolicką Polskę.

Osobiście zapraszam również na uroczystości pod murami Więzienia Mokotowskiego na ul. Rakowieckiej dnia 1 marca o godzinie16.00. Jest to dla mnie ważne miejsce z uwagi na to, że jedną z zamordowanych tam osób był mój stryj, jestem również zaangażowany ze strony organizacji społecznych w organizowanie tych obchodów. Będzie tam także obecny Prezydent RP.

Program społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy wyklętych” można znaleźć na stronie http://www.atopolskawlasnie.com/SKONDPZW/AGENDA_2016.pdf

Pozdrawiam, z Bogiem,

Przemek Oborski