Niedziela Chrztu Pańskiego – relacja

W minioną niedzielę cały Kościół, w tym Ruch Światło-Życie, obchodził ważne wydarzenie – Święto Chrztu Pańskiego. Dla naszego Ruchu kulminacją tego dnia była Msza Święta celebrowana przez Kardynała Kazimierza Nycza, która miała miejsce w Świątyni Opaczności Bożej.

Niewielka frekwencja uczestników, wprawdzie spełniała wymogi uczestnictwa w nabożeństwie w warunkach reżimu sanitarnego, ale wśród wielu obecnych była powodem troski i zadumy nad tym, z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć w tym trudnym czasie również Ruch Światło-Życie.

Słowo Boże wygłosił do nas Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Kardynał, nawiązując do słów proroka Izajasza, przypomniał wezwanie – „ szukajcie Pana Boga wtedy, kiedy jest blisko, szukajcie Go wtedy, kiedy pozwala się znaleźć”, wskazał, że wyzwaniem każdego z nas – człowieka ochrzczonego – jest nieustanne szukanie Pana Boga.

Objawienie Boga dokonało się poprzez Chrystusa, który jako umiłowany Syn Boga stał się człowiekiem, aby do nas się zbliżyć, dać Nam poznać Boga przez Syna i w końcu przez swoją śmierć i zmartwychwstanie nas zbawić.

Przez Chrzest Święty my również staliśmy się umiłowanymi dziećmi Boga. Doświadczenie tego faktu pozwala nam się duchowo rozwijać, zbliżać do swojego duchowego Ojca. Bliskość Chrystusa daje nam światło, które pozwala nam w inny lepszy, pełen nadziei sposób popatrzeć na otaczający świat, relacje z innymi.

Nadzieja wynikająca z tej światłości potrzebna jest nam bardzo w tym trudnym czasie pandemii, które teraz przeżywamy. Światło wynikające z wiary, którą możemy pogłębić poprzez faktyczne odkrycie myśli ks. Franciszka Blachnickiego i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wtedy z ufnością i bez bojaźni wkroczymy w nasz świat po pandemii, w którym nic nie będzie już takie same.

Niedziela Chrztu Pańskiego obchodzona jest w Ruchu Światło Życie jako niedziela Chrystusa Sługi. Jest to dzień szczególny dla kapłanów, moderatorów ruchu. Mieliśmy okazję w imieniu wspólnoty złożyć  na ręce Kardynała Kazimierza Nycza życzenia i podziękowania naszym kapłanom zaangażowanym w posługę  i  pracę na rzecz Ruchu Światło-Życie i całego Kościoła, życząc im głębokiego codziennego zjednoczenia z Chrystusem, szczególnie w Eucharystii i oddawania się w służbie tak jak Maryja – Niepokalana Służebnica oraz radości z trwania we wspólnocie Kościoła.

Kasia i Sławek Chrzanowscy

DK AW

 

Poniżej fotorelacja z Diecezjalnego Dnia Wspólnoty (fot. Maciej Loretz):