Marsz Świętości Życia

Dzień Świętości ŻyciaDziś, 25 marca odbędzie się w Warszawie Marsz Świętości Życia „Światło dla Życia”. Organizatorami są warszawskie środowiska obrońców życia, organizacje społeczne i parafialne.

 

„Oddajcie się w służbę życia, a nie śmierci. Czynienie zamachu na nienarodzone życie na jakimkolwiek etapie poczęcia jest podkopywaniem całości porządku moralnego stojącego na straży ludzkiego dobra. Obrona nienaruszalności nienarodzonego życia jest częścią obrony praw i ludzkiej godności. Miłujcie życie, życie własne i innych”.
Jan Paweł II

Publikujemy program Marszu:

• Godz. 18.00 Msza Św. w Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika – ul. Floriańska 3, Warszawa-Praga – koncelebrze przewodniczy JE Ks. Abp Henryk Hoser.

• Godz. 18.00 Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy – ul. Świętojańska 10, Warszawa-Stare Miasto (obok katedry) – koncelebrze przewodniczy JE Ks. Bp Tadeusz Pikus.

• Około godz. 19.00 wymarsz spod obu świątyń po Mszach Św. w kierunku Placu Zamkowego na Starym Mieście. Powitanie uczestników Marszu.

• Około godz. 19.30 połączenie obu marszów obrońców życia pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w jeden ogólnowarszawski Marsz Świętości Życia.

• Około godz. 20.00 przemarsz z zapalonymi pochodniami i zniczami „Światło dla Życia” i transparentami pod Krzyż papieski na Pl. J. Piłsudskiego

• Około godz. 20.30 spotkanie pod Krzyżem Papieskim i modlitwa w intencji życia oraz podziękowanie za dar beatyfikacji i pontyfikatu Jana Pawła II.

• Około godz. 21.00 zakończenie Marszu Świętości Życia „Światło dla Życia” – wypuszczenie do nieba balonów z intencjami dzieci i młodzieży w obronie życia.

za ekai.pl http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x39444/marsz-swietosci-zycia/