Rekolekcje wakacyjne 2015 – zaproszenie

rekolekcje 2015 baner1

Drodzy,

udział w oazowych rekolekcjach formacyjnych to jedno z siedmiu zobowiązań, które formuje nas, małżonków i rodziców w Domowym Kościele. Zobowiązanie to, tak często odkładane przez wielu z nas „na później”, jest w rzeczywistości podstawą rozumienia i przeżywania formacji w Ruchu Światło-Życie, źródłem wiary, motorem naszego dalszego formowania się i podejmowania działań.

Ks. Franciszek Blachnicki mówił (możemy o tym przeczytać w Liście do rodzin DK Nr 35, maj 1985), że „oaza jest charyzmatem. (…) Istotą oazy jest stawianie Boga na pierwszym miejscu, przeżywanie Boga. Oaza to nie sposób spędzenia wakacji, to bardzo intensywny program. (…) Każdy, kto przeżył oazę, nie ma wątpliwości, że był na rekolekcjach. (…) Tajemnicą oazy jako charyzmatu jest osiągnięcie pewnej pełni elementów potrzebnych do życia. Jest w niej i modlitwa, i liturgia, i Słowo Boże, i aktywność uczestników, i służba wzajemna, i znoszenie się we wspólnocie, a więc i ofiara, i przekazywanie wiedzy.” Ojciec Franciszek podkreślał w ten sposób, że oaza to wyzwanie, jakie stawiają rekolekcje oazowe, ale miał przecież na myśli nie tylko wysiłek, lecz również odpoczynek duchowy uczestników. Jak wiele słyszymy świadectw, w których pada wyznanie, że „to były moje najlepsze wakacje” lub wręcz „teraz to ja dopiero rozumiem, o co w tym chodzi”. Dlaczego? Bo to oaza – dająca życie, odświeżająca relację z Panem, ucząca miłości, motywująca do refleksji i pracy nad sobą – jest za każdym razem nową szansą spotkania się z Bogiem i braćmi, nowym początkiem, nowym narodzeniem do prawdziwego przeżywania chrześcijaństwa.

W tym właśnie duchu – szansy spotkania ze Zbawicielem, wraz z małżonkiem i rodziną oraz we wspólnocie, aby zaczerpnąć prawdziwego życia – pragniemy zachęcić wszystkich Was do udziału w wakacyjnych rekolekcjach, zgodnie z etapem Waszej formacji – jako uczestników czy też jako posługujących w diakoniach rekolekcyjnych (animatorzy, muzyczni, diakonia wychowawcza).

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na banerze, przekazujemy w Wam wykaz rekolekcji formacyjnych, które nasza diecezja przygotowała dla małżeństw i rodzin DK AW na wakacje 2015.

Daty tegorocznych turnusów oazowych:

I turnus 27.06.-13.07.2015
II turnus 14-30.07.2015
III turnus 01-17.08.2015

W tym roku będą dostępne wszystkie stopnie Oaz Rodzin (OR) – w tym OR I stopnia w 4 turach, a OR III – w Rzymie, Oaz Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin I i II stopnia (ORAR), Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE) oraz dwie tury Rekolekcji Tematycznych (RT) dotyczących dwóch zobowiązań tj. lektury Pisma Św. i comiesięcznego dialogu małżeńskiego.

Wszystkie tury rekolekcji odbywać się będą w pięknych okolicach, a ośrodki – mamy nadzieję – dobrze spełnią rolę domu w czasie rekolekcji.

Rozpoczęły się na dobre przygotowania poszczególnych oaz – pary prowadzące spotkały się już na specjalnych warsztatach (wkrótce relacja z tego spotkania), aby jak najpełniej, wraz z księżmi moderatorami i diakoniami rekolekcyjnymi, które już są kompletowane, przygotować rekolekcje i zapewnić uczestnikom dobre, głębokie ich przeżycie. Prosimy o modlitwę w intencji tych przygotowań.

W wykazie wakacyjnych rekolekcji formacyjnych 2015 ==>> znajdziecie informacje dotyczące poszczególnych oaz (prowadzący, termin, miejsce, wymagania formacyjne, kontakty). Zapisy na rekolekcje odbywają się poprzez formularz dostępny w zakładce Rekolekcje>Zapisy>Rekolekcje formacyjne ==>>.

Prosimy, aby decyzji o wyjeździe na rekolekcje nie odkładać do ostatniej chwili i jednocześnie bardzo zachęcamy, aby przed dokonaniem zapisu on-line na wybrane rekolekcje, skontaktować się z parą prowadzącą i zapytać o szczegóły rekolekcyjne. Pytania można również kierować na adres paradiecezjalnadkaw@gmail.com lub rekolekcjedkaw@gmail.com.

Dla rodzin, które z poważnych przyczyn finansowych wstrzymują się z podjęciem decyzji o wyjeździe na rekolekcje, istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu – należy zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem par rejonowych, przesyłając formularz o dofinansowaniu, który można znaleźć w zakładce Rekolekcje>Dokumenty ==>>.

Bardzo serdecznie zapraszamy!

Polecamy dobremu Bogu i opiece Maryi, Niepokalanej Matki Kościoła, księży moderatorów, pary prowadzące, diakonie rekolekcyjne, wszystkich uczestników, a także tych, których spotkamy na naszych rekolekcjach i już dziś dziękujemy za wspaniałe owoce tych rekolekcji.

Księże Franciszku, wstawiaj się za nami!

Z Panem Bogiem,

                                      Monika i Radek Galbarczyk                         ks. Andrzej Pawlak
                                        para diecezjalna DK AW                   moderator diecezjalny DK AW
                                                                                           oraz
                                                                   Diakonia Oaz Rekolekcyjnych DK AW